|
|
SYSTEM ROZGRYWEK O MISTRZOSTWO POLSKI W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH NA SEZON 2007/2008
|
|
1. W każdym województwie rozgrywki przebiegają do wyłonienia mistrza i wicemistrza województwa, którzy zdobywają prawo do gry w dalszych etapach.
2. Etapy rozgrywek centralnych:
I etap centralny - ćwierćfinał
Startują 32 zespoły podzielone na 8 grup po 4 zespoły, awansują po 2 zespoły
II etap centralny - półfinał
Startuje 16 zespołów podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły, awansują po 2 zespoły
III etap centralny - finał:
Startuje 8 zespołów podzielonych na dwie grupy po 4 zespoły
- 1, 2, 3 dzień – w grupach systemem „każdy z każdym”
- 4 dzień – mecze „na krzyż” o miejsca 5-8 i 1-4
- 5 dzień – finały o poszczególne miejsca
|
|
|
Podział na grupy - ćwierćfinał Kategoria: młodzicy, kadetki, juniorzy
|
|
W sezonie 2007/2008 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie (dotyczy rozgrywek kategorii: młodzicy, kadetki, juniorzy).
Grupa I | Grupa II |
1. Świętokrzyskie I | 1. Małopolskie I |
2. Podkarpackie II | 2. Łódzkie II |
3. Łódzkie I | 3. Podkarpackie I |
4. Małopolskie II | 4. Świętokrzyskie II |
Grupa III | Grupa IV |
1. Mazowieckie I | 1. Podlaskie I |
2. Podlaskie II | 2. Mazowieckie II |
3. Lubelskie I | 3. Warmińsko – mazurskie I |
4. Warmińsko-mazurskie II | 4. Lubelskie II |
Grupa V | Grupa VI |
1. Pomorskie I | 1. Wielkopolskie I |
2. Wielkopolskie II | 2. Pomorskie II |
3. Zachodnio – pomorskie I | 3. Kujawsko – pomorskie I |
4. Kujawsko-pomorskie II | 4. Zachodnio-pomorskie II |
Grupa VII | Grupa VIII |
1. Lubuskie I | 1. Śląskie I |
2. Śląskie II | 2. Lubuskie II |
3. Dolnośląskie I | 3. Opolskie I |
4. Opolskie II | 4. Dolnośląskie II |
|
|
|
Podział na grupy - ćwierćfinał Kategoria: młodziczki, kadeci, juniorki
|
|
W sezonie 2007/2008 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie (dotyczy rozgrywek kategorii: młodziczki, kadeci, juniorki).
Grupa I | Grupa II |
1. Łódzkie I | 1. Podkarpackie I |
2. Podkarpackie II | 2. Łódzkie II |
3. Świętokrzyskie I | 3. Małopolskie I |
4. Małopolskie II | 4. Świętokrzyskie II |
Grupa III | Grupa IV |
1. Lubelskie I | 1. Warmińsko – mazurskie I |
2. Podlaskie II | 2. Mazowieckie II |
3. Mazowieckie I | 3. Podlaskie I |
4. Warmińsko-mazurskie II | 4. Lubelskie II |
Grupa V | Grupa VI |
1. Zachodnio – pomorskie I | 1. Kujawsko – pomorskie I |
2. Wielkopolskie II | 2. Pomorskie II |
3. Pomorskie I | 3. Wielkopolskie I |
4. Kujawsko-pomorskie II | 4. Zachodnio-pomorskie II |
Grupa VII | Grupa VIII |
1. Dolnośląskie I | 1. Opolskie I |
2. Śląskie II | 2. Lubuskie II |
3. Lubuskie I | 3. Śląskie I |
4. Opolskie II | 4. Dolnośląskie II |
|
|
|
Podział na grupy - półfinał Dotyczy wszystkich kategorii wiekowych |
|
Grupa I | Grupa II |
1. I m z grupy V | 1. I m z grupy VI |
2. II m z grupy III | 2. II m z grupy IV |
3. I m z grupy I | 3. I m z grupy II |
4. II m z grupy VII | 4. II m z grupy VIII |
Grupa III | Grupa IV |
1. I m z grupy VII | 1. I m z grupy VIII |
2. II m z grupy I | 2. II m z grupy II |
3. I m z grupy III | 3. I m z grupy IV |
4. II m z grupy V | 4. II m z grupy VI |
W sezonie 2007/2008 gospodarz na pierwszym miejscu w grupie.
|
|
|
Finał Dotyczy wszystkich kategorii wiekowych
|
|
Grupa A | Grupa B |
1. I m – grupa IV | 1. I m – grupa III |
2. II m – grupa II | 2. II m – grupa I |
3. I m - grupa I | 3. I m – grupa II |
4. II m – grupa III | 4. II m – grupa IV |
Przez pierwsze trzy dni mecze odbywają się w grupach „każdy z każdym”, do wyłonienia kolejności od 1 do 4 miejsca wg poniższego klucza:
1 dzień - 1:4, 2:3
2 dzień - 4:3, 1:2
3 dzień - 2:4, 3:1
4 dzień:
1. III m-grupa A : IV m -grupa B
2. IV m-grupa A : III m -grupa B
3. I m -grupa A : II m -grupa B
4. II m -grupa A : I m -grupa B
5 dzień:
przegrani meczu 1 i 2 grają o VII i VIII miejsce
zwycięzcy meczu 1 i 2 grają o V i VI miejsce
przegrani meczu 3 i 4 grają o III i IV miejsce
zwycięzcy meczu 3 i 4 grają o I i II miejsce
Podział na grupy województw
I | II | III | IV |
Świętokrzyskie | Lubelskie | Zachodniopomorskie | Dolnośląskie |
Podkarpackie | Podlaskie | Wielkopolskie | Śląskie |
Łódzkie | Mazowieckie | Pomorskie | Lubuskie |
Małopolskie | Warmińsko-mazurskie | Kujawsko-pomorskie | Opolskie |
|
|
|
TERMINY SEZONU 2007/2008 W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH
|
|
Kategoria | Turniej dodatkowy | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
Młodziczki Młodzicy | - | 29-30.03.2008 | 26-27.04.2008 | 23-25.05.2008 |
Kadetki Kadeci | 08-10.02.2008 | 29.02.- 02.03.2008 | 04-06.04.2008 | 14-18.05.2008 |
Juniorki Juniorzy | 01-03.02.2008 | 15-17.02.2008 | 14-16.03.2008 | 09-13.04.2008 |
Następnego dnia po zakończeniu rozgrywek WZPS zobowiązane są przysłać faksem do PZPS nazwy, adresy i telefony dwóch pierwszych drużyn oraz zgłoszenie drużyn do rozgrywek centralnych (formularz MP-1) wraz z wykazem zawodników (kompletny formularz F-02), potwierdzonym w macierzystym WZPS. Niekompletne wypełnienie formularza F-O2 grozi niedopuszczeniem do rozgrywek.
W przypadku, gdy do rozgrywek centralnych (ćwierćfinałów MMP) awansują dwa zespoły z jednego klubu, kompletny formularz F-02 powinien zawierać skład imienny poszczególnych drużyn, który obowiązuje do końca rozgrywek (do finałów MMP włącznie).
W przypadku gdy do kolejnej fazy rozgrywek centralnych awansuje tylko jeden zespół z klubu, nie ma możliwości uzupełnienia jego składu zawodnikami z zespołu drugiego.
Podczas zawodów ćwierćfinałowych, półfinałowych i finałowych drugi egzemplarz formularza F-02 należy przedstawić sędziemu głównemu.
Przy weryfikacji drużyny zobowiązane są posiadać:
1. LEGITYMACJE ZAWODNICZE
2. LICENCJE ZAWODNICZE
3. AKTUALNE INDYWIDUALNE BADANIA LEKARSKIE potwierdzone przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo – lekarskiego.
4. KOMPLETNY FORMULARZ F-02 POTWIERDZONY PRZEZ WZPS
5. DOKUMENT TOŻSAMOŚCI (stwierdzający datę urodzenia)
UWAGA!
Zawodnik/czka w kategorii wiekowej (Młodzik/czka, Kadet/ka, Junior/ka), grający na podstawie Certyfikatu PZPS w klubie uczestniczącym w rozgrywkach seniorskich szczebla centralnego posiadającym zespół w danej kategorii młodzieżowej musi grać w tym klubie. Jeżeli klub pozyskujący nie posiada drużyny młodzieżowej zawodnik/czka może brać udział w rozgrywkach młodzieżowych wyłącznie w klubie, który posiada kartę zawodnika/czki.
|
|
|
Zawodników NSMS (NLO SMS PZPS Spała, NG i NLO SMS PZPS Sosnowiec) obowiązują następujące zasady:
|
|
1. Z chwilą zakwalifikowania się do szkolenia centralnego po Turnieju Nadziei Olimpijskich, a następnie (lub) podjęcia nauki w NSMS, powołani zawodnicy/czki nie mogą zmieniać barw klubowych bez zgody Klubu , który jest posiadaczem karty zawodniczej, do czasu ukończenia nauki w Niepublicznej Szkole Mistrzostwa Sportowego.
2. W sezonie, w którym zawodnik przerwał naukę w NSMS, licencja do gry może być wydana wyłącznie do klubu będącego posiadaczem karty zawodnika.
3. Zawodnicy NSMS mogą brać udział w rozgrywkach młodzików, kadetów, juniorów jedynie w barwach swojego klubu, na zasadach określanych corocznie wKomunikacie PZPS.
|
|
|
Regulamin turnieju dodatkowego z udziałem zawodniczek i zawodników NSMS w rozgrywkach młodzieżowych: |
|
1. Zespoły klubowe, których zawodnicy/zawodniczki uczą się w NSMS PZPS, mają obowiązek uczestnictwa w danym cyklu rozgrywek wojewódzkich bez udziału ww. zawodniczek/zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Fakt posiadania zawodnika w NSMS nie zwalnia klubu z udziału w eliminacjach. Udział zawodników NSMS dozwolony jest dopiero od turnieju dodatkowego. W przypadku stwierdzenia gry w rozgrywkach wojewódzkich zawodnika NSMS mecz zostanie zweryfikowany walkowerem na korzyść przeciwnika 0:3 (0:75).
2. W przypadku zajęcia miejsca w województwie, niekwalifikującego do udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, zespoły klubowe posiadające uczniów lub uczennice w NSMS PZPS, mają prawo do udziału w dodatkowym turnieju w regionie. Wyjątek stanowią punkty 1 i 3.
3. Kluby, które przejęły zawodników/czki (uczniów/uczennice NSMS) po Turnieju Nadziei Olimpijskich, nie mają z tego tytułu prawa do turnieju dodatkowego.
4. W przypadku rozgrywania dodatkowego turnieju finałowego w województwie, prawo udziału mają zespoły posiadające zawodnika/zawodniczkę w NSMS PZPS w danej kategorii wiekowej oraz kluby z rozgrywek wojewódzkich zgodnie z systemem rozgrywek ustalonym przez WZPS.
5. Terminy turniejów dodatkowych w województwach dla poszczególnych kategorii wiekowych ustala PZPS.
6. Zawodnicy/zawodniczki, którzy biorą udział w rozgrywkach młodzieżowych będą zwalniani do macierzystych klubów na dwa dni przed zawodami i są zobowiązani powrócić do NSMS najpóźniej następnego dnia po zawodach.
7. Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że w sezonie 2006/2007 obowiązują następujące kategorie wiekowe:
- Młodziczki/młodzicy – urodzeni po 01.01.1993
- Kadetki/kadeci – urodzeni po 01.01.1991
- Juniorki/juniorzy – urodzeni po 01.01.1989
Przypominamy, że w punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży województw i klubów sportowych przy udziale zawodnika w dwóch kategoriach wiekowych liczą się punkty za wynik uzyskany za udział we właściwej dla niego kategorii wiekowej. Gospodarzami turniejów finałowych będą kluby, które złożą najkorzystniejszą ofertę i zagwarantują najwyższy poziom organizacyjny. Wybór organizatorów turniejów finałowych na podstawie przyjętych zgłoszeń wraz ze stosownymi gwarancjami organizacyjnymi nastąpi w siedzibie PZPS.
Zainteresowane Kluby zostaną poinformowane odrębnym pismem.
|
|