Ósme miejsce Polek w Pucharze Świata

2003-11-15 00:00

Polskie siatkarki zakończyły premierowy występ w Pucharze Świata spodziewanym, gładkim zwycięstwem nad Egiptem 3:0. W końcowej klasyfikacji turnieju nasza reprezentacja zajęła ósme miejsce.

Ostatni mecz Biało-czerwonych w Japonii trwał zaledwie 49 minut! Trener Andrzej Niemczyk desygnował do gry podstawową szóstkę i nie dokonał w trakcie meczu żadnej zmiany. Mistrzynie Afryki najlepiej zaprezentowały się w pierwszym secie, w którym "urwały" naszym zawodniczkom 16 punktów. W następnym Polska wygrała do 15, a trzecią partię Egipt zakończył z dwucyfrowym dorobkiem tylko dlatego, że przy stanie 24:9 Małgorzata Glinka zaatakowała w aut. Widoczna na zdjęciu poniżej siatkarka roku w Europie zdobyła dziś aż 25 punktów i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji na najskuteczniejsze zawodniczki Pucharu Świata!

POLSKA - EGIPT 3:0 (25:16, 25:15, 25:10)

Śliwa 2 pkt., Frątczak 11, Skowrońska 12, Mróz 7, Glinka 25, Niemczyk-Wolska 9 oraz Barbachowska (L). Nie grały: Bełcik, Podolec, Liktoras, Żebrowska i Przybysz.