Puchar Świata: z Koreą do zera

2003-11-14 00:00

Po zwycięstwie nad Koreą Płd. 3:0, reprezentacja Polski zapewniła sobie ósme miejsce na rozgrywanym w Japonii turnieju o Puchar Świata siatkarek. Polki mają jeszcze szansę na lokatę siódmą - muszą jednak jutro nie tylko wygrać z Egiptem, co wydaje się formalnością, ale także liczyć na potknięcie Turcji w spotkaniu z Koreankami.

Dziś reprezentantki Korei Płd. nie były w stanie zdziałać zbyt wiele, choć w drugiej partii miały dwie piłki setowe. To był kluczowy moment meczu: nasze siatkarki znakomicie wybroniły te dwa setbole, a po chwili same miały pierwszą szansę na skończenie seta. Ostatecznie wygrały 27:25 i nawet długo utrzymujące się w trzeciej partii prowadzenie Azjatek nie odebrało polskiemu zespołowi przewagi psychicznej. W decydujących momentach to Koreanki zaczęły robić proste błędy a Biało-czerwone ze spokojem potrafiły je wykorzystać. Przy stanie 24:20 nie wykorzystaliśmy pierwszego meczbola po tym, jak atak Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej wyszedł na aut. Jednak po chwili spotkanie zakończyła skutecznym uderzeniem Kamila Frątczak.
Najmniej problemów Polki miały w pierwszym secie, w którym rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a następnie 7:2 i już do końca nie oddały inicjatywy rywalkom.

Trener Andrzej Niemczyk wrócił dziś do swojego podstawowego ustawienia, z Magdaleną Śliwą na rozegraniu i Agatą Mróz na środku bloku. Cały zespół spisał się znakomicie. Po raz kolejny popis gry w ataku dała Małgorzata Glinka. Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju wywalczyła dziś 20 pkt. Połowę mniej zdobyła Katarzyna Skowrońska, jednak to jej organizatorzy przyznali tytuł najlepszej siatkarki meczu (na zdjęciu poniżej).

Jutro, na zakończenie zmagań o Puchar Świata, Polska spotka się ze zdecydowanie najsłabszym uczestnikiem turnieju, Egiptem. Początek meczu o godz. 9.05 polskiego czasu. Niezwykle istotny dla nas mecz Turcja - Korea Płd., rozpocznie się o 4.05 nad ranem.

POLSKA - KOREA PŁD. 3:0 (25:19, 27:25, 25:21)

Śliwa 7 pkt. Frątczak 14, Skowrońska 10, Mróz 9, Glinka 20, Niemczyk-Wolska 9 oraz Barbachowska (L), Bełcik i Przybysz 2. Nie grały: Liktoras, Podolec i Żebrowska.