Puchar Świata: trzecia wygrana Polek

2003-11-13 00:00

Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo na rozgrywnym w Japonii Pucharze Świata. Po dwóch dniach przerwy w turnieju nasze siatkarki bez większego trudu pokonały w Osace Argentynę 3:0.

Polki rozpoczęły z dwiema istotnymi zmianami w wyjściowym składzie: na rozegraniu zamiast Magdaleny Śliwy zagrała Izabela Bełcik, a miejsce Agty Mróz na środku bloku zajęła Maria Liktoras (na zdjęciu poniżej razem z Bełcik). Trener Andrzej Niemczyk nie dokonał podczas tego krótkiego spotkania (1 godz. i 7 minut) zbyt wielu zmian. W trzecim secie miejsce Skowrońskiej zajęła Izabela Żebrowska a pod sam koniec na rozegraniu pojawiła się Śliwa.

Znacznie niższe od naszych zawodniczek Argentynki okazały się zdecydowanie najłatwieszymi, jak dotąd, rywalkami Biało-czerwonych w tej imprezie. Wicemistrzynie Ameryki Płd. nie potrafiły poważnie zagrozić najlepszej drużynie Europy, choć w trzecim secie chwilowa dekoncentracja Polek pozwoliła Argentynie na osiągnięcie sporej przewagi: 18:14. Na szczęście nasza reprezentacja szybko odrobiła tę stratę i decydującą partię zakończyła zwycięsko - do 21. Tradycyjnie już najskuteczniejszą w polskiej ekipie była Małgorzata Glinka (na zdjęciu poniżej), która dopisała dziś do swojego konta 18 pkt.

Jutro nasze siatkakri spotkają się ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem. O godz. 4.35 polskiego czasu rozpoczną mecz z Koreą Płd. Wcześniejsze dwa spotkania z drużynami azjatyckim kończyły się dla nas porażkami (0:3 z Chinami, 2:3 z Japonia); Koreanki są jednak znacznie słabsze od Chinek i nieco niżej notowane od ekipy gospodarzy turnieju.

POLSKA - ARGENTYNA 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Bełcik 5 pkt., Frątczak 11, Skowrońska 6, Liktoras 7, Glinka 18, Niemczyk-Wolska 8 oraz Barbachowska (L), Śliwa, Żebrowska 2. Nie grały Podolec, Mróz i Przybysz.