Porażka z Rosją 1:3 w drugim dniu ME mężczyzn

2005-09-05 11:50

W drugim meczu podczas mistrzostw Europy siatkarzy Polska przegrała w Rzymie z Rosją 1:3 (27:25, 27:29, 27:29, 21:25) w eliminacyjnej Grupie 1.

POLSKA: Żygadło (2 pkt), Wlazły (21), Gołaś (6), Pliński (8), Świderski (19), Gruszka (1) i Gacek (libero) oraz Murek (12), Winiarski (3) i Grzyb; w rezerwie pozostali Szymański i Woicki.
ROSJA: Uszakow, Połtawski, Kazakow, Jegorczew, Tietiuchin (20), Abramow (22) i Werbow (libero) oraz Baranow i Apalikow.
Sędziowali: Rachard (Francja) i Koncznik (Słowenia). Widzów 2250.

- Zadecydowało wejście Siergieja Baranowa w drugim secie, gdy prowadziliśmy 16:11 - powiedział drugi trener reprezentacji Polski, Alojzy Świderek. - Nie byliśmy w stanie przyjąć jego kolejnych sześciu zagrywek.
O tym fragmencie gry, który był decydujący dla losów spotkania, mówili praktycznie wszyscy członkowie polskiej ekipy. Siergiej Baranow nie wyszedł w podstawowej szóstce - zmienił w drugim secie Semena Połtawskiego.

Mecz był na bardzo wyrównany, zwłaszcza w końcówkach setów. Polacy we wszystkich trzech pierwszych partiach mieli piłki setowe.

- Jeżeli w poniedziałek zagramy na takim samym poziomie z Włochami, to mamy szansę wygrać - dodał Świderek. - Będzie to spotkanie o wszystko. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00 (transmisja w TVP 3).

Ponadto w niedzielę w Grupie 1 Chorwacja wygrała z Portugalią 3:2 (25:23, 20:25, 21:25, 25:21, 15:7), a Włochy pokonały Ukrainę 3:0 (25:17, 25:23, 25:23).

6. UKR 2 0:6 129-150

W Grupie 2, która rywalizuje w Belgradzie, z kompletem zwycięstw w trzech meczach prowadzi w tabeli Serbia i Czarnogóra. W niedzielę gospodarze pokonali Greków 3:0 (25:20, 25:15, 29:27), Francja przegrała z Hiszpanią 2:3 (30:28, 25:16, 23:25, 31:33, 9:15), a Czechy wygrały z Holandią 3:0 (25:18, 25:22, 26:24.