Puchar Świata: Polska - Brazylia 0:3

2003-11-03 00:00

Polskie siatkarki doznały drugiej kolejnej porażki na rozgrywnym w Japonii turnieju o Puchar Świata. Po zwycięstwie nad Turcją i przegranej z Dominikaną, dziś nasza reprezentacja uległa Brazylii w trzech setach.

Przed meczem trener Andrzej Niemczyk zdecydowała się na zmianę wyjściowej szóstki i ustawienia. Małgorzata Glinka zagrała obok Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej na przyjęciu, a na pozycję zawodniczki grającej po przekątnej z rozgrywającą desygnowana została Kamila Frątczak. Atakująca Winiar Kalisz okazała się najskuteczniejszą siatkarką spotkania, zdobywając łącznie 17 pkt. Polki zagrały dziś lepiej niż wczoraj, przeciwko Dominikanie, a mimo to nie były w stanie urwać znakomitym Brazylijkom nawet seta.

"Jestem przekonany, że z taka grą jak dziś wczorajsze spotkanie z Dominikaną wygralibyśmy 3:0" - stwierdził trener Andrzej Niemczyk w pomeczowej wypowiedzi dla Polsatu. Szkoleniowiec reprezentacji Polski uznał, że znów najsłabszym elementem w naszym zespole było rozegranie, a najlepszym blok.

Jutro dzień przerwy w turnieju. Polki przeniosą się z Kagoshimy znacznie bardziej na północ - do Sendai (wyspa Honsiu). W środę czeka ich mecz z broniącymi pucharu Kubankami, a dzień później jeszcze trudniejsze wyzwanie - konfrontacja z Chinkami (oba spotkania o godz. 4.35 polskiego czasu)

POLSKA - BRAZYLIA 0:3 (19:25, 18:25, 18:25)

Śliwa, Frątczak 17 pkt., Skowrońska 5, Mróz 2, Glinka 8, Niemczyk-Wolska 4 oraz Barbachowska (L), Bełcik 1, Liktoras 8, Żebrowska 1, Podolec. Nie grała Przybysz.