Egger po raz pierwszy

2005-07-24 00:00

Szwajcarska para Markus Egger – Martin Laciga wygrała turniej z cyklu SWATCH-FIVB World Tour „Mazury Open”, rozegrany w Hotelu Anders w St. Jabłonkach. To pierwszy tytuł Markusa wywalczony w tych najważniejszych rozgrywkach siatkówki plażowej mężczyzn. Martin triumfował już po raz szósty – pięć poprzednich tytułów zdobył z bratem, Paulem. Zwycięzcy otrzymali aż 32 tysiące z wynoszącej 200 tys. dol. puli nagród imprezy, której jednym z głównych organizatorów był Polski Związek Piłki Siatkowej.
W finale, obserwowanym przez 4 tysiące wspaniale się bawiących widzów, wypełniających trybuny nad Jez. Szeląg do ostatniego miejsca, Szwajcarzy pokonali 2-0 (19, 15) niemiecką parę Markus Dieckman – Jonas Reckerman. Mecz o trzecie miejsce był rywalizacją wewnątrz brazylijską. Mistrzowie olimpijscy i ubiegłoroczni triumfatorzy ze St. Jabłonek, Emanuel – Ricardo, zwyciężyli 2-0 (17, 17) parę Franco – Tande.
Impreza udała się znakomicie, i już wiadomo, że World Tour z pewnością zawita do Polski w przyszłym roku. Jedyne zmartwienie, to przepaść, jaka dzieli naszych reprezentantów od światowej czołówki. Dorobek siedmiu polskich par, które wystartowały w turnieju (4 w eliminacjach, 3 w turnieju głównym), to zaledwie jeden wygrany set... Raz jeszcze się potwierdziło – o czym mówili zresztą medaliści turnieju na konferencji prasowej – że dopóki nie będzie u nas hal do całorocznego uprawiania tej dyscypliny i zawodowych par, wyłącznie w niej się specjalizujących – o sukcesach w gronie seniorów możemy tylko pomarzyć.