Siatkarze MOS-u Będzin najlepszymi juniorami w Polsce

2005-04-14 00:00

Siatkarze MKS MOS Będzin zdobyli w Bełchatowie złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W finałowym meczu pokonali oni MOS Wola Warszawa 3:1. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Delic-Polu Częstochowa, którzy po zacietym, zakończonym tie breakiem spotkaniu, pokonali Metro Warszawa.
Warto dodać, że w mistrzostwach w Bełchatowie zagrało aż 9 mistrzów Europy kadetów z Rygi, którzy należeli do czołowych postaci turnieju finalowego. Zbigniew Bartman został najlepszym zawodnikiem, Maciej Jarosz najlepszym atakującym, a Dariusz Syguła najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski juniorów.

Wyniki:
o I miejsce: MKS MOS Będzin - MOS Wola Warszawa 3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 26:24)

o III miejsce: Delic-Pol Częstochowa - Metro Warszawa 3:2 (25:19, 18:25, 25:23, 22:25, 15:7)

o V miejsce: Skra Bełchatów - MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:22, 17:25, 24:26, 25:18, 15:13)

o VII miejsce: UKS Chemik Olsztyn - Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:21, 25:11)