PLS: 15 kolejka - Skra odrabia straty

2005-02-19 00:00

W sobotnich meczach 15 kolejki PLS wydarzeniem było spotkanie pomiędzy zespołami Skry Bełchatów a Pamapolem Częstochowa. Mecz nie zawiódł oczekiwan kibiców i stał na wysokim poziomie. Obie drużyny, zwłaszca od drugiego seta, stworzyły wspaniałe widowisko, w którym mocne i skuteczne ataki przeplatane były fantastyczną grą obronną, zwłaszcza w wykonaniu libero obu zespołów.

Pomimo porażki 1:3 częstochowianie zachowali pierwsząp ozycję w tabeli, choć ich przewaga nad zespołem Skry stopniała do zaledwie 1 punktu.

W innych meczach na uwage zasługuje wygrana Resovii z Politechniką w Warszawie. Zespoł Jana Sucha nie załamał się porażką w dwóch peirwszych setach, i począwszy od trzeciej partii przejął inicjatywę na parkiecie. W piątym secie siatkarze z Warszawy mieli dwie piłki meczowe, ale Krzysztof Niedziela i Konrad Małecki nie potrafili ich wykorzystać.

Wygrana w Warszawie jest dla siatkarzy Resovii niezwykle cenna, gdyż pozowliła zachować trzypunktową przewagę nad bezpośrednim rywalem walczącym o bezpieczną, ósmą lokatę, Górnikiem Radlin. Radlinianie pokonale bowiem w Nysie miejscowy AZS 3:1 i zachowali szansę bezpośredniego utrzymania się w PLS. Za dwa tygodnie dojdzie do meczu pomiędzy Górnikiem a Resovią, który może zadecydować o tym, która z drużyn zajmie ósme miejsce w lidze.

Trzeci zespół tabeli, olsztyński PZU AZS pokonał w Sosnowcu Energię 3:1 i zapewnił sobie w praktyce trzecie miejsce po rundzie zasadniczej sezonu.

W niedzielę spotkanie Mostostal - Jastrzębski, którego stawką będzie czwarte miejsce w tabeli.

Wyniki 15 kolejki PLS:
AZS Politechnika Warszawska - AKS Resovia Rzeszów 2:3 (25:22, 25:18, 25:27, 16:25, 19:21)
AZS Nysa - SK Górnik Radlin 1:3 (25:15, 21:25, 23:25, 17:25)
K.P. Polska Energia - PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:22, 20:25, 20:25, 14:25)
Skra Bełchatów SSA - Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:1 (19:25, 25:23, 30:28, 25:23)