PLS: 12 kolejka, Resovia uległa PZU AZS Olsztyn

2005-01-29 00:00

W meczu inaugurującym 12 kolejkę Polskiej Ligi Siatkówki w Rzeszowie miejscowa Resovia podejmowała PZU AZS Olsztyn. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0.
Zawodnicy Resovii rozpoczęli spotkanie w fatalnym stylu. W pierwszej partii zdołali zdobyć zaledwie 14 punktów, z czego aż 6 po błędach rywala.
Znacznie lepiej podopieczni trenera Jana Sucha radzili sobie w kolejnej odsłonie. Miejscowi prowadzili nawet różnicą trzech punktów. Niestety, po drugiej przerwie technicznej w tej partii przewagę zyskali olsztynianie. Mimo ambitnej postawy w końcówce tego seta to znów goście rozstrzygnęli go na swą korzyść.
Trzecia partia znów rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy po skutecznym bloku na Pawle Papke (2:1). Niestety dla gospodarzy, skuteczna zagrywka i blok w wykonaniu olsztynian pozwolił im na szybkie odrobienie strat. Po chwili, gdy w polu zagrywki pojawił się Michał Bąkiewicz olsztynianie objęli prowadzenie 8:4. W kolejnych akcjach olsztynianie znów byli skuteczniejsi i ich przewaga wzrosła do 6 punktów (15:9), ale w tym momencie w ich grę wkradło się duże rozluźnienie i rzeszowianie na drugą przerwę techniczną schodzili ze stratą 4 punktów, by po chwili odrobić kolejne dwa punkty (14:16). Błędy w zagrywce i ataku rzeszowian sprawiły jednak, że olsztynianie znów odzyskali bezpieczną, sześciopunktową przewagę (21:15)., której nie oddali już do końca spotkania.

AKS Resovia Rzeszów – PZU AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25).