PLS: 11 kolejka. Wygrana Jastrzębskiego Węgla z PZU w Olsztynie

2005-01-22 00:00

Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe PZU AZS Olsztyn 3:2 w najciekawszym meczu 11. kolejki Serii A mężczyzn. W innych spotkaniach częstochowski AZS pokonał Górnika Radlin, zaś Mostostal okazał się lepszy od Resovii Rzeszów.

Początek rywalizacji mistrza Polski ze srebrnym medalistą z ubiegłego sezonu olsztyńskim należał zdecydowanie do gospodarzy, czyli siatkarzy olsztyńskiego AZS. Mecz był niezwykle nerwowy, już w pierwszej partii nerwy Igora Prielożny nie godząc się z decyzją sędziów kopnął piłkę, za co ujrzał żółtą kartkę. Bardziej jednak niż na pracę arbitrów, Prielożny denerwował się nieporadnością swych podopiecznych, którzy w tym secie zdołali ugrać zaledwie 19 punktów. W kolejnym było już znacznie lepiej. Jastrzębianie uzyskali pod koniec tej partii czteropunktową przewagę i gdy wydawało się, że odniosą w nim łatwe zwycięstwo, dali o sobie znać Paweł Papke i Michał Ruciak. Dzięki ich skutecznym atakom olsztynianie wyrównali stan meczu na 21:21. Nie potrafili jednak przełamać rywala, którzy dzięki Radosławowi Rybakowi i Danielowi Plińskiemu doprowadzili do wyrównania w setach.

Trzecia cześć znów należała do gości, którzy dzięki skutecznej grze Victora Rivery uzyskali dziewięciopunktową przewagę. Ostatni punkt w secie zdobył skutecznym blokiem ataku Michała Bąkiewicza Adam Kurian, który przed sezonem trafił do Jastrzębia właśnie z Olsztyna. Czwarta partia to popis skutecznej gry środkowych PZU, dzięki którym w hali Urania odżyły nadzieje miejscowych kibiców na zwycięstwo w całym secie.

Tie break zdawał się potwierdzać te nadzieje. Olsztynianie osiągnęli w nim czteropunktową przewagę, ale błędy własne spowodowały, że na wynik oscylował wokół remisu. Siatkarze PZU mieli jednak szansę na odniesienie zwycięstwa, mając dwie piłki meczowe (14:12), ale skuteczna zagrywka Jose Rivery oraz ataki Przemysława Michalczyka dały zwycięstwo gościom z Jastrzębia.

Zacięte spotkanie obejrzeli kibice w Częstochowie. I choć Pamapol pokonał Górnika Radlin 3:0, to zwycięstwo nie przyszło częstochowianom łatwo. W ostatnim rozegranym dziś meczu Mostostal pokonał Resovię. W tabeli nadal prowadzi Pamapol przed Skrą Bełchatów i PZU. Jutro Skra podejmuje Politechnikę (początek spotkania o godz. 15.00, transmisja na antenie TV 4 i Polsatu Sport), a KP Polska Energia Sosnowiec – AZS Nysę.