Eliminacje ME kadetek. Polki pokonały Rumunię

2005-01-07 00:00

W czwartym dniu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy 2005 siatkarki reprezentacji Polski wygrały 3-1 z Rumunią. Polki po wczorajszej porażce z Białorusią rozpoczeły spotkanie z Rumunkami bardzo nerwowo. Po pierwszej przerwie technicznej, na którą schodziły prowadząc 8:6, zaczęł popełniać seryjnie błędy. W efekcie kolejna była przy stanie 12-16. I mimo znakomitej postawy na środku Bereniki Tomsi, która dwukrotnie wykonała znakomite bloki, polskie kadetki uległy w pierwszym secie Rumunkom 23-25.
Druga i kolejne to jednak już zdecydowana przewaga biało-czerwonych i w efekcie zwycięstwo 25-14!
Trzecią partię również zdominowały Polki. A wygrana to w znacznej mierze zasługa całego zespołu, co i skutecznych ataków Eweliny Sieczki, które pozwoliły zwyciężyć w trzecim secie 25-20.
Czwarta partia to już deklasacja rywalek. Wynik 16-2(!) i w końcu 25-12 mówi sam za siebie.

Polska - Rumunia 3-1 (23-25, 25-14, 25-20, 25-12)

W zakończonych wcześniej spotkaniach Litwa uległa Białorusi 0-3 (17-25, 14-25,9-25), natomiast Czechy wygrały z Portugalią 3-1 (25-15, 25-27, 11-25, 10-25).

W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzą Czechy, Polska jest druga wspólnie z Białorusią.

Jutro mecz, który zdecyduje o awansie naszej drużyny do turnieju finałowego. Polki, by zagrać w mistrzostwach muszą wygrać z Czeszkami. Białoruś spotka się zaś z Portugalią, która dotychczas pokonała najsłabszą drużynę turnieju, Litwę.