Kwalifikacje do ME kadetek: porażka Polek

2005-01-06 00:00

Reprezentacja Polski kadetek w siatkówce w swoim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego ME przegrała z Białorusią 0:3. W turnieju prowadzą z kompletem punktów Czechy.
Podopieczne trenera Wojciecha Kaszy rozpoczęły spotkanie od prowadzenia (8:6), które roztrwoniły po pierwszej przerwie technicznej. Później do głosu doszły Białorusinki, które nie oddały prowadzenia osiągniętego tuż przed drugą przerwą techniczną, na którą schodziły prowadząc 16:14. Zmiany dokonane w naszej drużynie nie odwróciły już losów seta.

Kolejne znów zakończyły się wygraną naszych rywalek, które w trzeciej odsłonie osiągnęły przygniatająca przewagę.

Wyniki czwartkowych spotkań:
Polska - Białoruś 0:3 (20:25, 23:25, 15:25)
Litwa - Portugalia 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)
Rumunia - Czechy 1:3 (25:20, 18:25, 13:25, 20:25)

6. Litwa 3 3 0:9

W piątek grają: Portugalia - Czechy, Litwa - Białoruś, Polska - Rumunia. Do marcowych finałów ME w Tallinie awansują dwie najlepsze drużyny.