Liga Mistrzów: zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

2005-01-05 00:00

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w katowickim Spodku Lewskiego Sofia 3:0 w meczu Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej mistrzowie Polski znacznie zwiększyli swe szanse awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Tuż po rozpoczęciu spotkania gra została przerwana na minutę dla uczczenia pamięci ofiar niedawnego tragicznego trzęsienia ziemi w Azji. Bardzo dobrze w spotkaniu zaprezentowali się obaj gracze z Portoryko, Jose i Victor Rivera, którzy imponowali skutecznością w ofensywie. Równie udanie zaprezentował się kapitan zepołu, Przemysław Michalczyk, który po meczu podkreślił, że to zwycięstwo całej drużyny. - Zagraliśmy dobrze jako zespół - powiedział popularny "Śruba".

W drugim meczu grupy B Panathinakos Ateny pokonał Vojvodinę Nowy Sad 3:1 (25:22, 27:25, 15:25, 28:26). W greckim zespole występują Dawid Murek i Łukasz Żygadło.

Jastrzębski Węgiel - Lewski Siconco Sofia 3:0 (25:22, 25:16, 25:19)