ME U-23: Porażka Polek na inaugurację

2010-08-25 10:38

Niepomyślnie rozpoczęły się dla Beaty Gałek i Kingi Kołosińskiej Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej do lat 23, które mają miejsce w Grecji. W pierwszym grupowym spotkaniu podopieczne Violetty Bakoś musiały uznać wyższość Niemek Borger-BÜthe (0:2). W pierwszym secie Polki starały się jeszcze nawiąząć walkę z rywalkami (17:21), ale w drugim Niemki zdecydowanie dominowały na boisku, pewnie wygrywając do 13.

Przed polskim duetem jeszcze dwa grupowe mecze, przeciwko Słowaczkom Dubovcova-Kuciakova i Turczynkom GulÜ-Burcu.

Bardziej zacięty pojedynek stoczyły Monika Brzostek i Karolina Sowała, które po trzysetowej walce uległy Rosjankom Ryabova-Chaika 1:2. Polki były bardzo bliskie wygrania pierwszego seta, ale w samej końcówce to rywalki zachowały więcej zimnej krwi (20:22). Tie-break także był wyrównany, ale w jego końcówce Rosjanki znów miały więcej szczęścia. (13:15). W kolejnym dzisiejszym spotkaniu grupy D Brzostek/Sowała zmierzą się ze Szwajcarkami Heidrich-Brunner.

Borger-BÜthe - Kołosińska-Gałek  2:0 (21:17, 21:13)

Brzostek-Sowała - Ryabova-Chaika 1:2 (20:22, 21:15, 13:15)