Porażka Kadry B w Olsztynie z Czechami

2010-08-17 20:18

Polska B przegrała w Olsztynie z Czechami 1:3 (21:25, 25:20, 24:26, 20:25) w towarzyskim meczu. MVP spotkania wybrano Petera Platenika. W polskiej ekipie organizatorzy wyróżnili Wojciecha Sobalę. Jutro w Iławie dojdzie do rewanżowego meczu (18.00).

Pierwszego seta pewnie wygrali Czesi. Stało się tak m.in. za sprawą błędów jakie popełniali polscy siatkarze głównie na zagrywce i ataku. Rywale prowadzili m.in. 8:7 i 16:13. W drugiej partii role odwróciły się. Po dobrym przyjęciu Fabian Drzyzga umiejętnie kierował poczynaniami zespołu, a w ataku popisywał się Dawid Konarski. Dobre wrażenie pozostawił również Michał Kubiak.

W wypełnionej do ostatniego miejsca hali "Urania" w polskim zespole zagrało kilku zawodników, którzy jeszcze mają szanse na wyjazd na mistrzostwa świata. Jednym z nich był Sebastian Świderski. Zagrał on w dwóch setach. - Ten okres pokazał, że nasz znakomity zawodnik ma otwartą drogę do reprezentacji - powiedział jej były trener Ireneusz Mazur.

Emocjonująca była końcówka trzeciego seta. Polacy przegrywali 2-4 punktami. Następnie odrobili straty na 22:23. Rywale zdobyli jeszcze jeden punkt. Było kilka znakomitych akcji. Polacy wyrównali na 24:24 m.in. dzięki pojedynczemu blokowi Wojciecha Sobali. Ostatecznie ten fragment meczu wygrali Czesi, ale polski zespół pozostawił dobre wrażenie.

W czwartej partii po bloku Sobali Polska obejmuje prowadzenie 1:0. W następnych akcjach częściej górą byli jednak rywale, którzy prowadzą 8:3 i 10:5. W miarę upływu czasu przewaga Czechów zmniejszała się (9:11) aż w końcu był remis 17:17. Za chwilę podopieczni trenera Andrzej Kowala stracili trzy punkty i losy seta oraz meczu były rozstrzygnięte.

Polska: Drzyzga, Konarski, Kłos, Sobala, Świderski, Kubiak, Zatorski (l) oraz Wojtowicz, Krzywiecki, Janeczek
Czechy: Tichaczek, Jakub Novotny, Platenik, Vesely, Popelka, Koneczny, Krystof (l) oraz Stokr, Koneczny, Holubec, Hudeczek