Wojtasik i Szternel mistrzami Polski w siatkówce plażowej

2010-08-15 20:17

Rafał Szternel i Damian Wojtasik zostali mistrzami Polski w siatkówce plażowej. W finale w Niechorzu pokonali oni 2:1 (19:21, 21:13, 15:5) Rafała Matusiaka i Tomasza Sińczaka.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. O zwycięstwie decydowały szczegóły i ostatnie akcje. Więcej opanowania i precyzji zademonstrowali Rafał Matusiak i Tomasz Sińczak. W drugiej  partii Szternel i Wojtasik od początku zaatakowali. Kilupunktowa przewaga pozwoliła na spokojne rozgrywanie kolejnych akcji. Rywale się denerwowali i przegrali 13:21. W trzecim secie przewaga Szternela i Wojtasika rosła z minuty na minutę. Siatkarze zdobywali punkty seriami , a matusiak z Sińczakiem byli momentami bezradni. Nie pomogła nawet przerwa medyczna. To Szternel i Wojtasik rządzili na boisku a publiczność gromkimi brawami nagradzała ich efektowne akcje. Seta wygrali 15:13 i zdobyli złote medale mistrzostw Polski.

Grzegorz Klimek i Dominik Witczak zostali brązowymi medalistami. W decydującym meczu finałowego turnieju w Niechorzu pokonali 2:0 Mateusza Radojewskiego i Marcina Melnarowicza.

W Niechorzu obecny był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Jest on przekonany, że w igrzyskach olimpijskich w Londynie Polskę będą reprezentować dwa duety siatkarzy plażowych. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel są bliscy wywalczenia kwalifikacji , a jeśli w następnych sezonach ich ranking będzie odpowiednio wysoki to być może skorzysta na tym inna para. - Mamy w kraju dużo zdolnej młodzieży. Szanse by w Londynie zagrały nawet dwa nasze duety są spore - powiedział.

Sponsorem Głównym mistrzostw był PKN Orlen z marką Stop Cafe. Pula nagród na każdy turniej eliminacyjny wynosiła 12.000 złotych, a w finale  55.000 złotych. Beach Ball Tour 2010 to impreza o największej randze sportowej w Polsce w siatkówce plażowej, w której udział biorą najlepsi zawodnicy w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ma ona charakter cykliczny i składała się z turniejów eliminacyjnych i finału. Ostatnie eliminacje odbyły się 30.7-1.8 w Kołobrzegu. Tydzień wcześniej gry w Ustroniu Morskim z powodu fatalnej pogody zostały odwołane.