Turniej WGP w Gdyni: Polska - USA 3:1

2010-08-08 17:30

Polska pokonała USA 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:23) w meczu trzeciego dnia turnieju grupy B World Grand Prix w Gdyni. MVP meczu została Katarzyna Skorupa.

Zespół trenera Jerzego Matlaka zdobył w Gdyni komplet punktów, pokonując kolejno Niemcy, Dominikanę i USA. Od piątku do niedzieli biało-czerwone wezmą udział w turnieju w Japonii.

O grze w pierwszym secie Polki z pewnością chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Mnożyły się błędy w przyjęciu i obronie, W poczynaniach naszych siatkarek widać było również strach przed atakami na niezwykle silny, amerykański blok. Amerykanki praktycznie nie myliły się i podopieczne Jerzego Matlaka wysoko przegrały tę partię 16:25.

Na początku drugiej partii gra polskiego zespołu wyglądała zupełnie inaczej. S
zybko odskoczyły on na 8:4. W tym momencie jednak, w jednym ustawieniu Polki popełniły aż sześć błędów, pozwalając rywalkom wyjść na prowadzenie 10:9. - One żadnego, my sześć - przypominał swoim zawodniczkom polski szkoleniowiec w czasie przerwy. Jego uwagi nie zrobiły wrażenia na zawodniczkach, które coraz bardziej przegrywały.

USA prowadziły 24:20 i wyadwało się, że nic nie uratuje gospodyń przed stratą kolejnej partii. Jednak stał się cud. Polki zodbyły kolejno sześć punktów, świetnie zagrywała Anna Barańska, która zanotowała trzeci bardzo dobry występ w Gdyni.

Dwie następne partie Polski wygrały dość łatwo. Świetnie rozgrywała Katarzyna Skorupa.Udanymi akcjami imponowała Karolina Kosek. Brązowe medalistki mistrzostw Europy mają doskonałą pozycję wyjściową przed kolejnymi turniejami.

- Na pewno jesteśmy zadowoleni z wyniku osiągniętego w Gdyni - powiedział trener Jerzy Matlak. - Trzeba jednak pamiętać o mankamentach w naszej grze. Wciąż mamy nad czym pracować, bo przytrafia nam się jeszcze wiele błędów. Popełniliśmy ich mnóstwo zwłaszcza w drugim secie, który udało nam się, przy odrobinie szczęścia, wygrać. Ten mecz pokazał, że w sporcie wszystko jest możliwe. Po pierwszej przegranej partii nasze dziewczyny były zdeprymowane. Amerykanki na początku nas rozbiły, ale później karta się odwróciła. W nagrodę dziewczyny mają wolny wieczór i mogą się iść zabawić.

W poniedziałek z Gdańska Polska odleci do Japonii na kolejny turniej World Grand Prix.

Polska: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kosek, Barańska, Maj (libero) oraz Skorupa, Kaczor, Okuniewska, Zenik

W ostatnim meczu turnieju FIVB World Grand Prix w Gdyni siatkarki Dominikany pokonały Niemki 3:2  (25:19, 22:25, 31:29, 16:25, 19:17).