Turniej WGP w Gdyni: Polska - Niemcy 3:1

2010-08-06 21:53

Polska pokonała Niemcy 3:1 (25:18, 16:25, 25:22, 26:24) w drugim meczu grupy B turnieju World Grand Prix w Gdyni. MVP meczu została Anna Barańska. Widzów 4000.

Polskie siatkarki odniosły dopiero drugie zwycięstwo w WGP przed własną publicznością. - Dotychczas było fatalnie. Teraz zaczęłyśmy  od zwycięstwa. Wszystko jest przed nami. Mam nadzieję, że jutro pokonamy Dominikanę, a w niedzielę USA - mówiła po spotkaniu Anna Barańska.

Po pierwszej przerwie technicznej (8:6) pierwszego seta polski zespół uzyskał bardzo wyraźną przewagę i pewnie wygrał ten fragment  spotkania. Podopieczne trenera Jerzego Matlaka znakomicie zagrywały i tym elementem narobiły wiele szkody rywalkom.

W drugim secie role odwróciły się. Ton rywalizacji nadawały Niemki. Prowadziły one m.in. 16:12 i 20:13. Liderką niemieckich siatkarek była Małgorzata Kozuch, która kończyła wiele ataków. Polskie siatkarki miały problemy ze skończeniem akcji. Trener Jerzy Matlak zmieniał skład m.in. rozgrywającą.

Trzeci set był bardziej zacięty niż dwa poprzednie. Polki szybko wyszły na prowadzenie 7:2, ale równie szybko je roztrwoniły, po prostych błędach doprowadzając do stanu 12:12. Następnie Polki prowadziły 16:14, 19:16 i 22:19. Na parkiecie była już Karolina Kosek, która ustabilizowała przyjęcie. - Zaprezentowałyśmy się jako zespół i to jest cenne - podkreśliła Anna Barańska.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia Niemek 4:1. Polki wyrównały na 5:5. Takie sytuacje powtarzały się do końca mecz. Polska prowadziły m.in. 20:18 i 23:21 i rywalki wyrównywały. Ostatecznie Polska pokonała bardzo silnego rywala. Joanna Kaczor kończyła spotkanie na pozycji atakującej.

Polska: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Okuniewska, Bednarek-Kasza, Barańska, Kaczor, Maj (l) oraz Zenik, Kosek, Skorupa, Staniucha-Szczurek, Gajgał.