Mazury Grand Slam: Łosiak/Kantor poza turniejem

2010-08-04 09:48

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przegrali mecz pierwszej rundy kwalifikacji do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2010 Orlen Mazury Grand Slam i pożegnali się już z zawodami. Polacy po dwusetowej walce musieli uznać wyższość Hiszpanów Mesa/Lario.

Trzeba jednak podkreślić, że tegoroczni mistrzowie Europy do lat 20 i mistrzowie świata do lat 19 ze zdecydowaniem bardziej doświadczonym rywalem grali niemal jak równy z równym. Przez dłuższą część drugiego seta młody polski duet miał dwupunktową przewagę nad Hiszpanami, strasząc ich dobrą zagrywką i efektownymi atakami (5:3, 10:8). W kolejnej fazie tej partii Mesa/Lario grali już bardziej spokojnie, pewnie i zmuszali Polaków do popełniania błędów.

Drugiego seta Hiszpanie wygrali do 16, ale Bartosza i Piotra trzeba pochwalić za dotrzymywanie kroku starszym rywalom i grę do samego końca.

Łosiak/Kantor - Mesa/Lario 0:2 (17:21, 16:21)