Mazury Grand Slam: Wardak/Wołoszyn odpadły z turnieju

2010-08-03 12:42

Druga polska para kobieca, biorąca udział w kwalifikacjach do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2010 Orlen Mazury Grand Slam, musiała uznać wyższość rywalek i pożegnać się z zawodami. Tym razem duet Agnieszka Wołoszyn/Martyna Wardak przegrał z Brazylijkami Vieira/Leao 0:2.

Pierwszy set należał do siatkarek z Brazylii, które już na początku spotkania objęły kilkupunktowe prowadzenie (9:4). Wprawdzie Polkom udało się odrobić straty, głównie za sprawą dobrych zagrywek Martyny Wardak oraz ofiarnych obron i skutecznych kontr polskiego zespołu (12:11),  ale Brazylijki szybko odzyskały koncentrację, by wygrać pierwszą partię 21:16.

Drugi set zaczął się po myśli Wardak i Wołoszyn, które grały dobrze w bloku, sprytnie w ataku, a co najważniejsze - przez długi czas skutecznie - 7:5, 10:7, 18:15. W samej końcówce jednak rywalki robiły co w ich mocy, by rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść po dwóch setach i tak też się stało. Polki nie kończyły ataków, przez co ostatecznie przegrały 19:21.

Wardak/Wołoszyn - Vieira/Leao 0:2 (16:21, 19:21)