Mazury Grand Slam: Porażka polskiego duetu

2010-08-03 11:43

Daria Paszek i Renata Bekier w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2010 Orlen Mazury Grand Slam uległy znacznie bardziej doświadczonym  Australijkom Palmer/Bawden 0:2. Tym samym młode brązowe medalistki mistrzostw Europy do lat 20 pożegnały się z zawodami.

W pierwszym secie rywalki Polek od samego początku narzuciły swój rytm i przejęły kontrolę na boisku, grając bardzo dobrze zwłaszcza w bloku i na zagrywce (3:8, 6:12, 13:21).

Drugą partię Daria Paszek i Renata Bekier rozpoczęły rewelacyjnie - asem serwisowym drugiej z wymienionych zawodniczek. Przez dłuższą część tego seta Polki utrzymywały prowadzenie, momentami pokazując kawał dobrej siatkówki i walcząc o każdą piłkę (5:3, 8:6, 10:7). W kolejnej fazie drugiej partii polska para straciła jednak koncentrację, a Australijki wróciły do swojej gry z poprzedniego seta, ostatecznie wygrywając 21:16.

Paszek/Bekier - Palmer/Bawden 0:2 (13:21, 16:21)