Polskie juniorki lepsze od Belgijek

2010-06-29 20:42

Reprezentacja Polski juniorek rozegrała dziś w Rawie Mazowieckiej mecz sparingowy przeciwko ekipie Belgii. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego pewnie pokonały rywalki 3:0 (25:23, 25:23, 25:19), a w dodatkowo rozegranym secie wygrały do 22.

- Mogę dziś pochwalić dziewczyny przede wszystkim za konsekwencję w grze, której brakowało we wcześniejszych naszych meczach sparingowych. Mieliśmy dobre przyjęcie, przez co mogliśmy prowadzić szybszą grą, czytaliśmy też atak rywalek i skutecznie blokowaliśmy. Ponadto, widać było po dziewczynach, że są wyjątkowo zmotywowane i koniecznie chciały wygrać - skomentował trener Zbigniew Krzyżanowski.

-  Na początku pierwszego seta przegrywaliśmy kilkoma „oczkami”, bo Belgijki zaczęły mecz bardzo agresywnie. Na szczęście sytuacja się odwróciła, gdy w polu zagrywki stanęła Natalia Kurnikowska i efektownymi serwisami zdobyła kilka punktów z rzędu - dodał szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że w dniach 9-11 lipca w fińskiej miejscowości Tampere reprezentacja Polski weźmie udział w trzeciej rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorek. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego rywalizować tam będą  w ramach grupy E z Białorusią, Finlandią oraz Holandią. Awans do finałów ME uzyskają drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca w grupie. Cykl sparingów w Rawie Mazowieckiej jest etapem przygotowań polskich juniorek do tej imprezy.

Polska: Polak, Czyżnielewska, Kurnikowska, Śliwińska, Sikorska, Nowakowska, Medyńska (libero) oraz Łyszkiewicz, Tobiasz

W dodatkowym secie szanse gry dostały pozostałe zawodniczki.