LŚ: Kuba - Polska 0:3

2010-06-20 03:57

Kuba przegrała w Hawanie z Polską 0:3 (25:27, 23:25, 12:25) w drugim meczu trzeciego weekendu Ligi Światowej. Dzień wcześniej gospodarze zwyciężyli 3:2.

Polski zespół rozpoczął mecz w nieco zmienionym składzie niż dzień wcześniej. Od samego początku zespół trenera Daniela Castellaniego miał dobrą zagrywkę. Prowadził 18:15 i w jednym ustawieniu stracił pięć punktów. Biało-czerwoni szybko odrobili straty i po emocjonującej grze zwyciężyli na przewagi. Gospodarze w tym fragmencie zepsuli siedem zagrywek. W sumie popełnili dwanaście blędów.

Od początku drugiego seta gra toczyła się punkta za punkt. W środkowej fazie gospodarze objęli prowadzenie 14:11. Trener Daniel Catellani poprosił o czas. Po wznowieniu gry polscy siatkarze szybko odrobili straty. Grali mądrze, skutecznie obijali blok. W końcówce od stanu 23:23 Kubańczycy zepsuli zagrywkę i mieli autowy atak.

W trzecim secie polscy siatkarze uzyskali miażdżącą przewagę. Tylko po pierwszej przerwie technicznej można było mieć wątpliwości, który zespół wygra tę partię. Wynik był 8:6 dla mistrzów Europy, którzy po wznowieniu gry uzyskiwali coraz wyższe prowadzenie - 10:7, 15:9 i 20:10. Mecz zakończył się asem serwisowym.

Na półmetku rozgrywek grypowych po części wyjazdowej biało-czerwoni mają dorobek trzech zwycięstw i trzech porażek.

Polska: Łomacz, Gruszka, Czarnowski, Możdżonek, Kurek, Winiarski, Gacek (l) oraz Bartman, Żygadło, Ruciak