Akademickie MŚ: Polskie pary na pierwszym miejscu w grupie

2010-06-17 09:58

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, biorące udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej, które mają miejsce w Turcji, wygrały wszystkie swoje grupowe spotkania, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w grupie J. Warto podkreślić, że Polki w żadnym z dotychczasowych meczów nie straciły nawet seta.

Trzy zwycięstwa w grupie, bez straty seta, odnotowali też Marek Leźnicki i Piotr Janiak, którzy w swoim pierwszym meczu Akademickich Mistrzostw Świata pokonali Brytyjczyków 2:0. Parę godzin później takim samym stosunkiem setów Polacy odprawili Hiszpanów, a w trzecim grupowym meczu wygrali ze studentami z HongKongu.

Dwie wygrane i jedną porażkę mają z kolei na koncie Damian Wojtasik i Rafał Szternel, którzy na inaugurację zawodów pokonali Austriaków 2:0, ale w drugim spotkaniu musieli uznać wyższość rywali z Niemiec 0:2.  Trzeci mecz -przeciwko Japończykom - Polacy wygrali jednak pewnie 2:0 i zajęli drugie miejsce w grupie.

Po fazie grupowej pary, które pozostaną w grze, będą rywalizować systemem brazylijskim.