PlusLiga Kobiet: Muszynianka o krok od tytułu

2010-05-19 22:48

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna pokonała BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23) w trzecim meczu finału play-off. W rywalizacji do trzech zwycięstw 2-1. MVP meczu została Aleksandra Jagieło.
Był to najlepszy mecz finału z trzech dotychczas rozegranych. Walka toczyła się od pierwszej do ostatniej piłki. W czwartej partii zespół gości objął prowadzenie 3:0 m.in. po dobrych akcjach Natalii Bamber. Przy drugiej przerwie technicznej Aluprof miał przewagę 16:12. Jednak Muszynianka odrobiła straty wygrała. W trzecim secie było 8:4 dla gospodyń, które następnie straciły siedem kolejnych punktów. Niebawem był już remis 15:15, a następnie okres dobrej gry siatkarek z Muszyny. W tym fragmencie mocnym atutem mistrzyń kraju był blok (8-1).