Remis w walce o brąz

2010-05-16 20:25

Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Organiką Budowlanymi Łódź 2:3 (18:25, 21:25, 25:19, 25:16, 11:15) w drugim meczu play-off o brązowy medal. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-1. MVP meczu wybrana została Karolina Kosek.
W sobotę dwa pierwsze sete wygrały dąbrowianki. W niedzielę w analogicznym okresie pewnie zwyciężyłi łodzianki. Następnie, podobnie jak dzień wcześniej, role w rywalizacji odwróciły się. Na boisku dominowały siatkarki Enionu. O tym jak sytuacja zmieniała się może świadczyć również przebieg pierwszego seta. Najpierw prowadziły gospodynie 8:5, by przy drugiej przerwie technicznej przegrywać 12:16. W tie breaku znów karty rozdawały siatkarki Organiki. Prowadziły one m.in. 11:9 i pewnie zwyciężyły w końcówce.
W niedzielę rozpoczęła walka o prawo gry w PlusLidze Kobiet w sezonie 2010/11. Pierwsze spotkanie dostarczyło bardzo dużo emocji. Faworyzowana Stal Mielec pokonała Trefla Sopot 3:2 (23:25, 25:20, 18:25, 25:22, 15:8). W rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0. Pierwszy mecz dostarczył widzom sporo emocji. Sytuacja na boisku zmieniała się wielokrotnie. Od połowy tie breaka Stal zaczęła uzyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę.