PlusLiga Kobiet: zwycięstwa Muszynianki oraz ENION-u

2010-05-15 16:33

BKS Aluprof Bielsko-Biała przegrał z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna 0:3 (30:32, 14:25, 14:25) w pierwszym meczu finału. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi Bank BPS 1-0. MVP meczu została Izabela Bełcik.
Przez długie fragmenty nic nie zapowiadało tak zaciętej końcówki pierwszego seta. Od stanu 23:22 mistrzynie Polski zdobyły dwa punkty i miały pierwszą piłkę setową. Nie wykorzystały jej podobnie jak następnych. Ostatecznie wygrały 32:30. Dobry był blok zespołu gości 9-4.
W drugiej partii mistrzynie kraju uzyskały przewagę 7:1. Karolinę Ciaszkiewicz zastąpiła Dorotę Świeniewicz. Przewaga drużyny gości zmalała na 9:7, ale znowu po znakomitej serii mistrzynie Polski prowadziły 13:7. Gra bielszczanek rozsypała, przestało funkcjonować przyjęcie. Strata z każdą akcją powiększła się - 7:17, 8:19, 13:24.
Po meczu w hali BKS-u rozległy się gwizdy. Trudno się dziwić, że widzowie wyrazili w ten sposób swoją dezaprobatę. W trzecim secie gospodynie przegrały znowu zdecydowanie. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. - Wynik nie stawia bielszczanek w dobrym świetle - delikatnie ocenił grę wicemistrza Polski, były trener męskiej reprezentacji Ireneusz Mazur. - Jak tak można oddawać punkty bez walki - mówił w czasie jednej z przerw trener Aluprofu Mariusz Wiktorowicz.
Drugie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę. Czego możemy spodziewać się z tej konfrontacji pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Polski? - Aluprof nie może już zagrać gorzej. Zespół ten ma ogromny potencjał. Powinniśmy mieć emocje - dodał Ireneusz Mazur.
W sobotę rozpoczęła się również walka o 3. miejsce. W pierwszym meczu ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Organikę Budowlanych Łódź 3:2 (25:21, 25:10, 15:25, 20:25, 15:10). W rywalizacji do trzech zwycięstw ENION prowadzi 1-0. MVP meczu została Magdalena Sadowska.
- Siatkówka kobiet nie jest dobrą dyscypliną do snucia prognoz - mówi rosyjski trener Nikoła Karpol. Jego powiedzenie sprawdziło się w Dąbrowie Górniczej. Po dwóch łatwo wygranych setach przez ENION, w trzecim i czwartym wyraźnie lepszy był zespół gości. W tie breaku dąbrowianki prowadziły m.in. 9:6 i 10:8, żeby pewnie wygrać końcówkę.