XVI OOM: Triumf Mazowsza

2010-05-04 13:39

W Legionowie zakończyły się rozgrywki XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zwycięstwo odniosły siatkarki z Mazowsza, w składzie których wystąpiły trzy reprezentantki Polski juniorek - Ewelina Polak, Iga Chojnacka i Ewa Śliwińska. W finale województwo mazowieckie  pokonało pomorskie 3:0.

Spotkanie lepiej rozpoczęło województwo pomorskie,  które m.in. dzięki skutecznej grze w obronie i w kontrze objęło prowadzenie 3:1, 6:3.  Dobre zagrywki reprezentantki Polski Juniorek - Igi Chojnackiej oraz efektywne ataki drużyny z Mazowsza sprawiły, że gospodynie odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie 10:8. Parę minut później role na boisku znów się odwróciły i to zawodniczki z województwa pomorskiego miały przewagę pięciu punktów (20:15).  Gdy jednak w polu zagrywki mazowszanek stanęła kapitan Ewelina Polak,  jej drużyna zdobyła kilka oczek z rzędu i doprowadziła do remisu 21:21. Ostatecznie, będące na fali siatkarki z Mazowsza wygrały pierwszą partię 25:23.

Na początku drugiego seta na boisku toczyła się wyrównana walka, na przemian punkty zdobywały zawodniczki raz jednej, raz drugiej drużyny (7:7).  W kolejnej fazie przewagę uzyskało Pomorze (14:11), ale chwilę potem straciło koncentrację, co odpowiednio wykorzystały mazowszanki, doprowadzając do remisu 14:14. Końcówka drugiej partii była zacięta, ale więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Mazowsza, które po błędzie rywalek w ataku wygrały 25:23.

Trzeci set od stanu 7:6 rozgrywany był już pod dyktando siatkarek z Mazowsza. Asy serwisowej Igi Chojnackiej czy Ewy Śliwińskiej przyniosły efekt w postaci prowadzenia m.in. 17:7. W końcówce mazowszanki grały lepiej w każdym elemencie, by ostatecznie wygrać 25:12.

Pomorskie - Mazowieckie 0:3 (23:25, 23:25, 12:25)