Liga Mistrzów. Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla, porażka Energii

2004-12-01 00:00

Mistrzowie Polski, siatkarze Jastrzebskiego Węgla sprawili miłą niespodziankę kibicom wygrywając w katowickim Spodku z Panathinaikosem Ateny 3:1. Przegrał czwarte spotkanie w czwartym występie w Lidze Mistrzów zdobywca Pucharu Polski, KP Polska Energia Sosnowiec.

W zespole mistrza Grecji zagrał reprezentant Polski, Dawid Murek. To właśnie jego występ przyciągnął sporą grupę kibiców do hali w Katowicach. Murek, o czym było wiadomo wcześniej, rozpoczął mecz na ławce rezerwowych ze względu na drobny uraz. Pojawił się jednak na chilę już w pierwszym secie, na zagrywce. Tę partię wygrali po zaciętej walce goście.

Od początku drugiego seta zarysowała się jednak przewaga gospodarzy, wśród których bardzo dobre zawody rozgrywali Victor Rivera oraz Arkadiusz Terlecki, uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

Jastrzębianie imponowali przede wszystkim dobrą grą blokiem oraz skutecznością w ataku. Począwszy od trzeciej partii nie pomogła gościom nawet obecność Murka.

Jastrzębski Węgiel - Panathinaikos Ateny 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:17)
Dziś spotkanie pomiędzy Lewskim Siconco Sofia a Aon hotVolleys Wiedeń.

Drugi nasz reprezetnant w Lidze Mistrzów, KP Polska Energia Sosnowiec przegrała czwarte spotkanie z rzędu. Tym razem sosnowiczanie ulegli zesołowi VfB Friedrichshafen 1:3.

VfB Friedrichshafen - KP Polska Energia Sosnowiec 3:1 (28:30, 25:16, 25:19, 25:21)
Dziś spotkanie Noliko Maaseik z Lokomotiwem Biełgorod.