Polacy gorsi od Włochów

2010-04-09 17:41

Mimo ogromnej szansy reprezentacja Polski  nie poradziła sobie z Italią i uległa jej 1:3 w ramach rozgrywanych w Czarnogórze kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów. Jutro „biało-czerwoni” zmierzą się z drużyną Hiszpanii.

Lepiej w mecz weszli Włosi, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Polacy jednak szybko wrócili do gry. Pojedynczy blok Kalembki wyprowadził ich na prowadzenie 12:11. „Biało-czerwoni” uruchomili swoją dynamiczną zagrywkę i natychmiast przyniosło to skutek w postaci trzypunktowego prowadzenia (18:15). Chwilę później jest już 20:16, jednak Włochom udaje się doprowadzić do remisu 20:20. Emocjonującą końcówkę wygrywają Polacy, a seta kończy blok Kalembki.

Świetne otwarcie drugiego seta przez Polaków. Grali znakomicie w zagrywce i bloku i odskoczyli na 2:10. Przed drugą przerwą techniczną gra „biało-czerwonych” zupełnie się rozsypała (15:15). W decydujących momentach Polacy zupełnie nie radzili sobie z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku. Trener starał się ratować sytuację zmianami jednak na niewiele się to zdało.

Początek trzeciego seta należał do Italii (8:4). W kolejnych fragmentach niewiele się zmieniło. „Biało-czerwoni” grali nieudolnie. Włosi świetnie spisywali się w obronie i prowadzili już 20:13. Polacy zdołali jeszcze wyprowadzić kilka pozytywnych akcji, jednak sił wystarczyło im jedynie na zdobycie 19 „oczek”.

Zacięty początek meczu i jednopunktowe prowadzenie Włochów na pierwszym czasie technicznym. Sporo nerwowej gry po obu stronach siatki. Na drugim czasie technicznym było 11:16 jednak w polu serwisowym pojawił się Hebda i doprowadził do stanu 14:16. W końcówce Polakom udało się doprowadzić do remisu po 22. Jednak w grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali Włosi.

Polska – Włochy 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 24:26)

Polska: Ferens, Nożewski, Kalembka, Hebda, Mika, Szczurek, Olenderek (L) oraz Kowalski, Romać, Dryja