Pewne zwycięstwo polskich juniorów

2010-04-08 19:09

Trzech setów potrzebowali polscy juniorzy, by uporać się z rywalami z Norwegii  w ramach rozgrywanych w Czarnogórze kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów. Dobrze funkcjonowały wszystkie elementy  Polaków i kibice w Czarnogórze nie oglądali imponującego widowiska.

Polacy bardzo dobrze weszli w mecz. Już w pierwszych akcjach wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Po asie serwisowym Ferensa było 11:7. Polacy kontrolowali wydarzenia na boisku. Świetnie zagrywali i jeszcze lepiej radzili sobie w bloku.  W efekcie pozwolili rywalom jedynie na wywalczenie 13 „oczek”.
Na początku drugiej odsłony Polacy odskoczyli na cztery „oczka”. Na przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:4. Widać, że Polacy mieli dobrze rozpracowanych rywali. Nie pozwolili im przebić się przez siatkę i wyprowadzić skutecznych akcji. Set ponownie zakończył się wysoką wygraną, tym razem do 16 po skutecznej kiwce Romacia.
Norwegowie popełnili mnóstwo błędów na początku trzeciej odsłony. Po serii zagrywek Szczurka było 4:0. Na pierwszym czasie technicznym przewaga ta utrzymała się. Obie drużyny grały bardzo chaotycznie, popełniały sporo błędów. Najważniejsze jednak było to, że cztery punkty więcej na tablicy wyników mieli Polacy (16:12). W końcówce spotkania znokautowany nie brakowało uśmiechów na twarzy „biało-czerwonych”, którym wszystko wychodziło. Autowy atak Norwega zakończył mecz.

Polska – Norwegia 3:0 (25:13, 25:16, 25:17)

Polska: Szczurek, Hebda, Mika, Ferens, Nożewski, Kalembka, Olenderek (L) oraz Romać, Kowalski, Dryja, Modzelewski, Długosz