Polska-Izrael 3:0

2010-04-07 17:38

W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do ME Juniorów Polacy zmierzyli się z reprezentacją Izraela. Spotkanie w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Rysia było nieco "szarpane", ale polscy juniorzy wykonali przedmeczowe założenia wygrywając gładko 3:0

Na początku meczu Polakom udało się wypracować sporą przewagę za sprawą między innymi dynamicznych zagrywek Szczurka i Nożewskiego (8:3). Izraelczycy dogonili „biało-czerwonych” i doprowadzili do stanu 9:10. Chwilę później jednak Mika posłał serię trudnych zagrywek, a jego koledzy doskonale radzili sobie w bloku (14:20). Polakom udało się utrzymać wypracowany dystans już do końca. Partię zakończył plasem z lewego skrzydła Mika.

W pierwszych akcjach drugiego seta Izraelczycy odskoczyli na dwa „oczka”. Na przerwie technicznej jednak po dwóch asach serwisowych Ferensa było 8:6. Izraelczycy mieli ogromne problemy z przyjmowaniem zagrywek kolejnych reprezentantów Polski i na drugim czasie technicznym było 9:16. W szeregach „biało-czerwonych” pojawiały się chwile dekoncentracji, jednak w decydujących momentach to oni okazali się lepsi od rywali.

W trzeci set lepiej weszli podopieczni Grzegorza Rysia, którzy na przerwie technicznej prowadzili 8:4 po ataku Ferensa. Polacy grali pewnie i utrzymywali rywali na dystans kilkupunktowy. Na drugim czasie technicznym było już 16:10. Świetnie na boisku spisywał się Hebda, który brylował w bloku i polu serwisowym (14:23). Polacy zwyciężają do 15 i cały mecz 3:0.

Polacy zagrali w składzie: Kalembka, Nożewski, Hebda, Szczurek, Ferens, Mika, Olenderek (L) oraz Kowalski, Romać, Modzelewski, Długosz

Polska – Izrael 3:0 (25:17, 25:22, 25:15)