Europejskie puchary: Dobre występy polskich drużyn

2009-12-10 10:53

PGE Skra Bełchatów pokonała Radnickiego Kragujevac 3:0 w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Drugie zwycięstwo odniosła Asseco Resovia Rzeszów, która wygrała z Paris Volley 3:1.
Z kolei Copra Piacenza pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:21, 25:18) w meczu drugiej kolejki grupy E LM siatkarzy. Była to druga porażka polskiego zespołu. Przed tygodniem uległ on przed własną publicznością Panathinaikosowi Ateny.
W ramach rozgrywek 1/16 Pucharu CEV Generali Haching w rewanżowym meczu pokonał Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1, ale w złotym secie górą byli siatkarze  Domexu Tytan (złoty set: 15:12). Tym samym Częstochowa gra dalej w Pucharze CEV.
Drugiej porażki w CEV Indesit Champions League doznały siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała. Tym razem podopieczne Igora Prielożnego uległy Modranska Prostejov 2:3.
Z kolei drużyna Enionu Energia Dąbrowa Górnicza odniosła pierwsze w swojej historii zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Na własnym boisku, w świetnym stylu polskie siatkarki pokonały ASPTT Mulhouse 3:0.
Dobry wynik w europejskich pucharach odnotował też PTPS Piła, który awansował do 1/8 Pucharu CEV. W rewanżowym meczu I rundy polski zespół okazał się lepszy od szwajcarskiego Volero Zurych, zwyciężając 3:2. Tydzień temu w takim samym stosunku pilanki wygrały na własnym parkiecie.

Wyniki:
Skra Bełchatów- Radnicki Kragujevac 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
Paris Volley - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (26:24, 21:25, 20:25, 21:25).
Copra Piacenza - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

Generali Haching - Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1 (22:25, 25:18, 25:13, 25:23, złoty set: 12:15)

Modranska Prostejov – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (18:25, 25:18, 21:25, 27:25, 15:10)
Enion Energia Dąbrowa Górnicza - ASPTT Mulhouse 3:0 (25:24, 25:17, 25:23)

Volero Zurych - PTPS Piła 2:3 (20:25, 25:15, 25:17, 21:25, 11:15)