Podsumowanie 9. kolejki I ligi kobiet

2009-11-30 09:39

Za nami 9. kolejka rozgrywek I ligi kobiet. Na czele tabeli pozostaje nadal drużyna Trefla Sopot, która ma obecnie 22 punkty na koncie. Tabelę cały czas zamyka zespół SMS-u PZPS I Sosnowiec, który nadal ma tylko jeden punkt na koncie.

Lider tabeli Trefl Sopot rozgrywał spotkanie wyjazdowe z Sokołem Chorzów. Po dwóch setach przyjezdne prowadziły 2:0. Drużyna chorzowska nie poddała się i rozstrzygnęła dwie kolejne partie na swoją korzyść. O wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim lepsze były siatkarki z Sopotu, które cały mecz wygrały 3:2 i jako jedyna ekipa z I ligi pozostają niepokonane. Do składu Trefla powróciła libero Izabela Śliwa. Dla sopockiej drużyny mecz z Sokołem był wyprawą z „przygodami". W jednym z katowickich hoteli podano zawodniczkom nieświeży posiłek, co poniekąd miało wpływ na wynik meczu. Chorzowianki poniosły piątą porażkę po tie-breaku w obecnym sezonie. W najbliższą sobotę Sokół rozegra spotkanie w Pszczynie z tamtejszym PLKS-em i będzie to niezwykle ważny mecz dla obu drużyn ponieważ sąsiadują ze sobą w tabeli. Ponadto Sokół zagra z PLKS-em dwa mecze w ramach czwartej rundy Pucharu Polski.
Chemik Police pokonał drużynę Budowlanych Toruń 3:2. W setach policzanki prowadziły już 2:0, jednak kolejne trzy sety należały do podopiecznych Mariusza Bujka. Budowlane z kolei przegrały drugi mecz z rzędu, w którym prowadziły 2:0. Podobnie było tydzień temu w meczu z TPS Rumia. Podopieczne Mariusza Soi są obecnie na piątym - jak na razie - bezpiecznym miejscu w ligowej tabeli i najbliższy mecz z Remagum MOSiR Mysłowice będzie miał bardzo ważne znaczenie dla toruńskiej drużyny.
W meczu na „szczycie" ekipa TPS Rumia pokonała dobrze spisujące się w rozgrywkach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. W drużynie gości zabrakło Anny Związek, co miało wpływ na wynik spotkania. Trener Jerzy Skrobecki był zadowolony z wyniku spotkania, ponieważ jego podopieczne zrównały się ilością punktów z Chemikiem Police i zwiększyły przewagę do trzech punktów nad ostrowiecką drużyną. Podopieczne trenera Romana Murdzy zmierzą się w najbliższej kolejce z trzecią drużyna tabeli Chemikiem Police. Obok meczu Trefl - TPS będzie to drugie szlagierowo zapowiadające się spotkanie dziesiątej serii gier w I lidze kobiet.
Beniaminek z Aleksandrowa Łódzkiego - Jedynka pewnie pokonał innego beniaminka PLKS Pszczynę 3:1 i zainkasował trzy punkty. Po dwóch partiach był remis 1:1. Trzeci i czwarty set wygrały zawodniczki Jedynki. Prym w drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego wiodły: Katarzyna Buchalska, Karolina Olczyk oraz Agnieszka Wołoszyn. Po tym zwycięstwie Jedynka zajmuje szóste miejsce i zaledwie jednym „oczkiem" wyprzedza PLKS.
Młode siatkarki z Sosnowca, zawodniczki SMS-u doznały dziewiątej porażki z rzędu i nadal pozostają na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Tym razem SMS uległ Legionovii 0:3. Drużyna z Legionowa po tym zwycięstwie awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli i wyprzedza ekipę z Mysłowic lepszym stosunkiem setów. Było to dopiero drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Kupisza. W najbliższą środę siatkarki Legionovii rozegrają pierwszy mecz w ramach czwartej rundy Pucharu Polski z Treflem Sopot we własnej hali, a w sobotę będą podejmowały Jedynkę Aleksandrów Łódzki.