II kolejka I ligi kobiet

2009-10-22 09:52

W drugiej kolejce spotkań w I lidze kobiet doszło do dwóch niespodzianek. Mianowicie, MOSIR Mysłowice przegrał z PLKS Pszczyna, a drugi zespół ze Śląska, Sokół Chorzów, uległ we własnej hali drużynie Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Chemik Police rozgrywał drugi mecz z rzędu we własnej hali i pokonał zespół Legionovii Legionowo 3:1. Tym samym podopieczne Mariusza Bujka zajmują po tym zwycięstwie wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższej, trzeciej serii gier Chemik zmierzy się w Sosnowcu z tamtejszym SMS-em. Legionovia poniosła drugą porażkę i okupuje dolne rejony tabeli.
Dwie śląskie drużyny solidarnie przegrały swoje spotkania w stosunku 2:3. Sokół Chorzów musiał uznać wyższość Jedynki Aleksandrów Łódzki ulegając beniaminkowi i z dorobkiem czterech punktów zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Dla Jedynki były to pierwsze punkty w obecnym sezonie,   tym bardziej cenniejsze, że zdobyte na trudnym terenie, u drużyny, która nie zwykła przegrywać spotkań. W trzeciej kolejce spotkań ekipa Jedynki zmierzy się w Aleksandrowie Łódzkim z TPS-em Rumia.

Siatkarki MOSIR Mysłowice przegrały we własnej hali z PLKS Pszczyna. Po rocznej przerwie w występach w 1 lidze było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie podopiecznych Jarosława Bodysa. Drużyna z Mysłowic po dwóch kolejkach spotkań ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Faworyt ligi - Trefl Sopot - odniósł drugie zwycięstwo, tym razem w meczu wyjazdowym 3:1 z Budowlanymi Toruń i prowadzi w ligowej tabeli. Torunianki pozostają bez zdobyczy punktowej i są na przedostatnim miejscu. Ekipa TPS Rumi łatwo w trzech setach pokonała uczennice z Sosnowca i można stwierdzić, ze było to tzw. „planowe" zwycięstwo. SMS Sosnowiec zamyka ligową tabelę po dwóch kolejkach spotkań, a podopieczne Jerzego Skrobeckiego zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.