ME Kobiet: Polska w półfinale

2009-10-01 22:29

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Bułgarię 3:1 (18:25, 25:20, 25:21, 25:23) w ostatnim meczu fazy play off mistrzostw Europy i zagra w półfinale turnieju. W sobotnim meczu Polki zmierzą się z Holandią, dzięki któremu to zespołowi awansowały do półfinału.

Holenderki pomogły Polkom, Bułgarki nie pomogły Rosjankom. Zresztą na trybunach wypełnionych po brzegi nikt nie miał wątpliwości, że przede wszystkim polskie siatkarki pomogą same sobie. To co, że nie zaczęło się najlepiej, bo od wyraźnej porażki w pierwszym secie. Podobnie było także wczoraj, a potem wszystko dobrze się skończyło.

W pierwszej partii Bułgarki miały przewagę w każdym elemencie – skuteczniej atakowały, lepiej broniły, groźniej serwowały i popełniały mniej własnych błędów. Wystarczyło poprawić się zwłaszcza pod tym ostatnim względem i od razu korzystniejszy wynik  widniał na tablicy wyników. Było trochę strachu, kiedy przewaga Polek zaczęła maleć, ale sytuacja została opanowana w samą porę.

2:8 na powitanie trzeciej partii nie wyglądało dobrze. 14:16 znacznie lepiej, a 19:17 czy 21:18 już całkiem obiecująco. Przy stanie 24:21 chóralne odliczanie „Raz, dwa, trzy” trzeba było powtórzyć kilka razy, bowiem piłka wracała i wracała, aż wreszcie jeszcze głośniejszym „Jest!” trybuny ogłosiły, że drugi setbol został wykorzystany.

Biało-czerwone doskonale zniosły presję czwartego seta, jaką po części same wrzuciły sobie na barki. Przez całą tę partię toczyła się wyrównana walka, ale ostatecznie to Polki zachowały więcej zimnej krwi,  wygrały 25:23 i awansowały do półfinału, w którym zmierzą się z Holandią.

Polska: Barańska, Bednarek-Kasza, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Kaczor, Zenik (libero) oraz Bamber, Bełcik, Pykosz