Ostatniego dnia VII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera biało – czerwoni zwyciężają w czterech setach reprezentację Włoch.

2009-08-23 17:47

Polska 3 - 1 Włochy (25:17, 25:19, 17:25, 25:18)

Początek seta Polacy rozpoczęli od mocnego ataku. Do pierwszej przerwy technicznej przewaga po stronie biało – czerwonych (8:6). As serwisowy Michała Bąkiewicz przy stanie 10:6 dla Polski zmusza trenera ekipy z Włoch do wzięcia czasu. Na drugiej przerwie technicznej przewaga podopiecznych Daniela Castellaniego wzrosła do siedmiu punktów. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się na środku siatki Daniela Plińskiego. Zdecydowane zwycięstwo biało-czerwonych 25:17.

Druga odsłona meczu bardzo wyrównana. Na pierwszej przerwie technicznej jednopunktowe prowadzenie reprezentacji Polski. Polacy zdecydowanie dominują na boisku. Paweł Zagumny bardzo często gubi blok przeciwnika pozwalając na ataki przy pustej siatce Bartkowi Kurkowi i Piotrowi Gruszce.  Efektem jest pięciopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Do końca seta Polacy uciekli na sześć  oczek wygrywając tą partie 25:19.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych. Proste błędy po obu stronach powodują że na pierwszą przerwę techniczną po autowym serwisie Michała Bąkiewicza z jednopunktową przewaga schodzi reprezentacja Włoch. Mnożące się błędy po stronie biało-czerwonych dają czteropunktowe prowadzenie Włochom na drugiej przerwie technicznej i na koniec seta 25:17.

Ostatnią partię tego spotkania od jednopunktowego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej rozpoczynają Polacy . Bardzo dobra gra blokiem i taktyczna zagrywka podopiecznych Daniela Castellaniego pozwalają na zwiększenie prowadzenia do trzech punktów na drugiej przerwie technicznej. As serwisowy Daniela Plińskiego, atomowy atak Piotra Gruszki i na tablicy wynik 20:15 dla Polski. Reprezentacja Włoch nie jest w stanie zatrzymać znakomicie grających Polaków, autowa zagrywka Michala Lasko, autowy atak Andrea Sala – Polska wygrywa tego seta do 18 i cały mecz 3:1.

Polska: Piotr Gruszka, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (l) oraz Paweł Woicki, Marcel Gromadowski, Michał Ruciak, Jakub Jarosz

Włochy: Valerio Vermiglio, Michal Lasko, Christian Savani, Emanuele Biralelli, Andrea Sala, Matej Cernic, Loris Mania (l) oraz Francesco Fortnato, Simone Parodi, Mauro Gavotto, Alberto Cisolla