Mistrzowie Europy znowu pokonani

2009-08-23 11:38

Polska B 3 – 0 Hiszpania (25:20, 27:25, 25:21)
Ostatniego dnia rozgrywanego w Łodzi Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski B wygrała z Mistrzami Europy 3:0.
W pierwszym secie mogliśmy oglądać drużynę Polski B zupełnie odmienioną. Wczorajsza przegrana z Serbią tylko dodała skrzydeł podopiecznym Grzegorza Wagnera. Wspaniała gra w bloku i obronie przechyliła szalę zwycięstwa na stronę biało – czerwonych i pozwoliła wygrać tego seta różnica pięciu punktów.
Druga odsłona meczu to wspaniała walka o każdy punkt. Prowadzenie reprezentacji Polski zwiększa się do trzech punktów by zaraz stracić je na rzecz Hiszpanii. Bardzo nerwowa końcówka  Polacy znakomicie bronią dwie piłki setowe i kończą mecz 27:25
Reprezentacja Polski uwierzyła, że może to spotkanie wygrać bez straty seta. Gra stała się pewna, Fabian Drzyzga bardzo dobrze kierował grą zespołu pozwalając na osiągnięcie czteropunktowego prowadzenia już na samym początku seta. Przy stanie 20:16 dla Polski reprezentacja Hiszpanii odrabia dwa punkty. Podopieczni Grzegorza Wagnera utrzymują bezpieczne prowadzenie do końca seta wygrywając go 25:21 i całe spotkanie 3:0.