Trzeciego dnia Memoriały Huberta Jerzego Wagnera kadra B zmierzyła się z reprezentacją Serbii.

2009-08-22 16:24

Polska B 0 – 3 Serbia (20:25, 17:25, 19:25)

Na pierwszą część spotkania podopieczni Grzegorza Wagnera wyszli bardzo skoncentrowani. Unikając prostych błędów i grając bardzo dobrze blokiem na pierwszej przerwie technicznej uzyskali jednopunktowe prowadzenie. Dwa asy serwisowe Andrzeja Wrony, atak w antenkę Ivana Milijkovica i na tablicy wyników 13:8 dla Polski. Kolejne trzy piłki rozegrane przez Andrija Gerica dla Ivana Milijkovica i trzy skończone ataki gości. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:15 dla Polski. Proste błędy w ataku (dwa razy z rzędu atak w aut) brak szczelnego bloku i na tablicy wyników 25:20 dla Serbii.

Od prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:4 rozpoczęli Serbowie drugą odsłonę meczu. W tej części spotkania to goście mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. O ile w secie pierwszym najmocniejszym punktem reprezentacji Polski była zagrywka o tyle mnożące się proste błędy w tym elemencie gry w secie drugim powodują, że set  kończy się wysokim prowadzeniem reprezentacji Serbii 25:17.

Set trzeci to zdecydowana przewaga reprezentacji Serbii. Mnożące się proste błędy w kadrze B (przede wszystkim zagrywka i autowe ataki) i na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzą z trzema punktami straty. Coraz pewniejsza gra podopiecznych Igora Kolakovica pozwala zwiększyć przewagę do sześciu punktów na drugiej przerwie technicznej. Taki stan utrzymuje się do końca seta, który reprezentacja Serbii wygrywa 25:19.

Polska: Rafał Buszek, Karol Kłos, Jakub Oczko, Michał Kubiak, Paweł Mikołajczak, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski (l) oraz Krzysztof Antosik, Bartosz Janeczek

Serbia: Bojan Janic, Vlado Petkovic, Dejan Stankovic, Milos Nikic, Andrija Geric, Ivan Milijkovic, Nikola Rosic (l) oraz Sasa Starovic, Milos Terzic,