Kadra B uległa reprezentacji Włoch

2009-08-21 22:10

Polska B 0 – 3 Włochy (16:25, 19:25, 23:25)

Podopieczni Grzegorza Wagnera rozpoczęli bardzo nerwowo swoje pierwsze spotkanie w ramach rozgrywanego w Łodzi Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Reprezentacja Włoch zdecydowanie zdominowała pierwszą odsłonę meczu wygrywając łatwo 25:16.

W drugim secie Kadra B zagrała już bardziej skoncentrowana przez co podopieczni Andrea Anastasiego na drugą przerwę schodzili mając zaledwie trzy punkty przewagi. Dzięki znakomitej grze przede wszystkim w obronie podopiecznych Grzegorza Wagnera, trener reprezentacji Włoch przy stanie 20:18 zmuszony jest wziąć czas dla swojej drużyny. Po wznowieniu gry kontrolę nad przebiegiem spotkania po raz kolejny przejęła drużyna z Włoch wygrywając ostatecznie drugiego seta 25:19.

Ostatnia odsłona spotkania należała do najbardziej wyrównanych. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:7 dla Włoch. Bardzo dobre spotkanie na swoje konto zaliczyć może Fabian Drzyzga, który skutecznie oszukując blok przeciwnika kierował grą Polaków. Przy stanie 18:16 dla Włoch trener Grzegorz Wagner prosi o czas. Po krótkiej przerwie biało – czerwoni odrabiają w pięknym stylu dwa punkty. Reprezentacja Włoch okazała się jednak zbyt silnym przeciwnikiem dla podopiecznych Grzegorza Wagnera, którzy przegrali ostatniego seta 23:25 i cały mecz 0:3