Drugiego dnia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera biało-czerwoni pokonali w czterech setach reprezentację Chin.

2009-08-21 19:10

Polska 3–1 Chiny (25:21, 25:18, 20:25, 25:19)

Początek pierwszego seta to nerwowa gra obu drużyn. Wyjściowa szóstka reprezentacji Polski całkowicie przebudowana po wczorajszym spotkaniu z Hiszpanią. Na rozegraniu pojawił się Grzegorz Łomacz na środku siatki Łukasz Kadziewicz jako Libero Krzysztof Ignaczak. Pomimo licznych błędów w przyjęciu i ataku podopieczni Daniela Castellaniego na pierwszą przerwę techniczną schodzą z dwupunktowym prowadzeniem, którego nie oddają do stanu 16:14. As serwisowy Michała Ruciaka, autowa zagrywka Jiang Kun i set kończy się 25:21 dla reprezentacji Polski.

Druga część spotkania to stała przewaga podopiecznych Daniela Castellaniego. Taktyczna zagrywka Zbigniewa Bartmana pozwala zdobyć trzy punkty z rzędu. Pierwsza przerwa techniczna 8:5 dla biało-czerwonych.  Dominacja reprezentacji Polski przede wszystkim dzięki zagrywce nie pozwala podopiecznym Zhou Jianan na poprawne wyprowadzenie ataku. Dwa asy serwisowe Zbyszka Bartmana i na tablicy wyników 16:10. Po drugiej przerwie technicznej przewaga biało-czerwonych stale wzrastała. Atak przez środek siatki Łukasza Kadziewicza kończy drugi set 25:18.

Od sześciopunktowego prowadzenia rozpoczęli trzeciego seta podopieczni Zhou Jianan na pierwszej przerwie technicznej. Przy prowadzeniu 13:5 reprezentacji Chin trener reprezentacji Polski prosi o czas. Druga przerwa techniczna 16:8 dla Chin.  W końcówce seta Polacy rozpoczęli odrabianie strat. Dwa asy serwisowe Marcela Gromadowskiego zmuszają trenera reprezentacji Chin do wzięcia czasu. Trzecia część spotkania kończy się przegraną biało-czerwonych 20:25.

Ostatni set tego spotkania to wyrównana gra obu reprezentacji. Pierwsza przerwa techniczna to jednopunktowe prowadzenie Chin. W polskiej reprezentacji na nowo zaczął funkcjonować blok co pozwoliło na odrobienie strat i zyskanie trzypunktowego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej.  Reprezentacja Polski w drugiej części spotkania uzyskuje siedmiopunktowe prowadzenie, które pozwala na spokojne zakończenie seta do 19 i całego meczu 3:1.

Polska: Daniel Pliński, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Łukasz Kadziewicz, Michał Ruciak, Grzegorz Łomacz, Krzysztof Ignaczak (l) oraz Marcin Wika, Marcel Gromadowski, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Paweł Woicki

Chiny: Bian Hongmin, Liang Chunlong, Zhong Weijun, Cui Jianjun, Jiao Shui, Jiang Kun, Ren Qi (l) oraz Li Runming, Shen Qiong