Zwycięstwo biało-czerwonych pierwszego dnia Memoriału Huberta Wagnera

2009-08-20 18:50

Pierwszego dnia siódmego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w hali Arena Łódź Reprezentacja Polski w czterech setach pokonała reprezentację  Hiszpanii.

Polska 3:1 Hiszpania (23:25, 25:22, 25:21, 25:23)

Od potężnej zagrywki spotkanie rozpoczyna Michał Ruciak. Sześć punktów z rzędu zdobytych przez reprezentację Polski pozwoliło podopiecznym Daniela Castellaniego zejść na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:2. Gra reprezentacji Hiszpanii po przerwie uległa znaczącej zmianie. Zaczął funkcjonować blok oraz obrona co pozwoliło na odrobienie strat. Przy stanie 11:10 dla Polski Daniel Castellani prosi o czas. Na drugiej przerwie technicznej reprezentacja Polski utrzymuje dwupunktowe prowadzenie. Od serwisu w aut rozpoczynają Polacy trzecią część tego seta. Paweł Zagumny coraz więcej piłek kieruje na środek siatki do Marcina Możdżonka i Piotra Nowakowskiego. Pierwsze prowadzenie w secie obejmują Hiszpanie przy stanie 21:20. Tego prowadzenia nie oddają już do końca wygrywając pierwszego seta 25:23.

Druga część spotkania to walka punkt za punkt. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:7 dla Hiszpanii. Paweł Zagumny opuszcza boisko w jego miejsce wchodzi Paweł Woicki. Na boisku pojawia się Piotr Gruszka i Michał Bąkiewicz. Pomimo zmian obraz gry nie ulega zmianie. Druga przerwa techniczna 16:15 dla Hiszpanii. Przy stanie 22:21 dla Polski w pole zagrywki wchodzi Michał Bąkiewicz, który bardzo mocną zagrywką odrzuca od siatki podopiecznych Julio Velasco. Marcin Możdżonek i Bartosz Kurek dwukrotnie zatrzymują ataki Hiszpanów na lewym skrzydle. Set zakończył się asem serwisowym Michała Bąkiewicza 25:22.

Trzecią odsłonę meczu od czteropunktowej przewagi rozpoczęli Hiszpanie. Daniel Castellani prosi o czas. Obraz gry po przerwie na żądanie ulega zmianie. W polskiej drużynie zaczyna funkcjonować blok oraz prawe skrzydło. Kiwką popisuje się Paweł Woicki pojedynczy blok Marcina Możdżonka i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z jednopunktowym prowadzeniem.  Od tego momentu gra toczy się punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej przewagę zdobywają podopieczni Daniela Castellaniego i nie oddają jej do końca wygrywając trzeciego seta 25:21.

Ostatni czwarty set to wyrównana gra obu drużyn. 8:5 na pierwszej przerwie technicznej dla Polski i 16:15 na drugiej dla Hiszpanii. Do końca spotkania trwała walka punkt za punkt. Obie drużyny wystrzegały się prostych błędów. W Polskiej reprezentacji znakomite spotkanie rozgrywał Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski. Set kończy się wynikiem 25:23 i cały mecz  3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23).

Polska: Piotr Nowakowski, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (l) oraz Pawel Woicki, Piotr Gruszka, Michał Bąkiewicz, Daniel Pliński

Hiszpania: Guillermo Falasca, Sergio Noda, Miguel Falasca, Manuel Parres, Julian Garcia-Torres, Israel Rodriguez Guillermo Hernan (l) oraz Marlon Palharini, Alberto Salas, Iban Perez, Valiod Alexis.