W ostatnim meczu Mistrzostw Świata Juniorów 2009, którego stawką było 9 miejsce, polscy juniorzy pokonali Francję 3-0.

2009-08-10 10:07

Set I:
Mecz rozpoczyna się od prowadzenia ekipy polskiej. Przy stanie 0:1 blok rywali obija Kozłowski. Dwupunktowa przewaga utrzymuje się do przerwy technicznej, na którą Polacy schodzą po ataku Mateusza Miki z lewego skrzydła (6:8). Po wznowieniu gry Polacy zaczynają grać o wiele pewniej, szczególnie na siatce. Nasi rywale popełniają za to coraz więcej błędów, co przekłada się na wynik. Przy stanie 8:11 Wiśniewski blokuje atak Quesque a na kolejną przerwę schodzimy po ataku z kontry Drzyzgi (10:16). W grze Francuzów mnożą się błędy, Polacy za to bardzo dobrze radzą sobie w obronie i ataku z kontry. Po kiwce nad blokiem Karola Kłosa przewaga biało-czerwonych nad rywalem wynosi osiem punktów (13:21). Set kończy się wygraną Polski 25:14.

Set II:
W pierwszej akcji seta pięknym atakiem popisuje się Konarski. Przy stanie 1:1 po ataku Kozłowskiego piłka broniona przez rywali wychodzi w aut. Przez pewien czas obie drużyny toczą wyrównaną walkę. Polacy po dobrej obronie Zatorskiego wykorzystują kontrę (6:7), a potem punkt z zagrywki zdobywa Drzyzga (6:8). Po czasie gra się wyrównuje. Oba zespoły grają punkt za punkt. Przy stanie 17:16 Mika skutecznie atakuje z lewego skrzydła, a chwilę potem znakomitym zbiciem z kontry popisuje się Konarski (18:19). Partia kończy się blokiem Drzyzgi i Kłosa na Quesque (22:25).

Set III:
Set rozpoczyna się od wyrównanej gry. Sytuacja zmieni się gdy w polu zagrywki staje Wojciech Kozłowski. Francuzi mają problemy przyjęciem jego trudnych zagrywek i z rozegraniem akcji. W tym fragmencie seta dużo piłek posyłanych jest do Mateusza Miki, który w ataku gra bardzo skutecznie. Na pierwszą przerwę Polacy schodzą właśnie po ataku Miki (5:8). Po wznowieniu gry Francuzi zaczynają popełniać wiele błędów zwłaszcza na zagrywce i w ataku. Przewaga biało- czerwonych rośnie. Po dobrej akcji w bloku Konarskiego i Wiśniewskiego jest 13:21. W końcówce partii jeszcze asem serwisowym popisuje się Konarski (15:23). Ostatecznie Polacy wygrywają 25:17.

Polska - Francja 3-0 (25:14, 25:22, 25:17)