WT Stare Jabłonki: Prudel i Fijałek na siódmym miejscu

2009-08-08 15:07

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek ulegli Hiszpanom Herrera/Gavira 0:2 w ramach turnieju głównego SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open. Tym samym Polacy pożegnali się z zawodami, kończąc je na siódmym miejscu. Występ biało-czerwonych zaliczyć można jednak do bardzo udanych, bo jest to ich najlepszy rezultat w historii World Tourów, rozgrywanych w Polsce.

Początek spotkania pomiędzy Polakami a Hiszpanami był wyrównany. Do stanu 7:7 Prudel i Fijałek dotrzymywali kroku rywalom, jednak potem zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Hiszpanie bronili ataki biało-czerwonych i odpowiadali skutecznymi kontrami. To sprawiło, że pierwszy set padł łupem Herrery/Gaviry (21:18).

W drugiej partii Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie byli już w stanie nawiązać żadnej  walki z rywalami. Przegrali seta bardzo wysoko – 8:21.

Warto przypomnieć, że w swojej dotychczasowej karierze, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek najwyższą – czwartą lokatę w zawodach z cyklu World Tour zajęli w zeszłym sezonie w Manamie.

Prudel/Fijałek – Herrera/Gavira 0:2 (18:21, 8:21)