WT Stare Jabłonki: Kolejny popisowy mecz Fijałka i Prudla

2009-08-08 11:36

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek wygrali kolejne spotkanie w ramach turnieju SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open. Tym razem podopieczni Sławomira Roberta potrzebowali zaledwie trzydziestu sześciu minut, by pokonać Argentyńczyków Baracetti/Salema 2:0. Tym samym Polacy grają dalej w turnieju i wiadomo już, że zajmą w nim minimum siódme miejsce.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Polaków. Za sprawą popisowych akcji Fijałka i Prudla, Argentyńczycy popełniali coraz więcej błędów. Śmiało można powiedzieć, że biało-czerwoni prezentowali się na boisku jak rutyniarze, grając bardzo efektownie w każdym elemencie. Seta skutecznym atakiem zakończył Mariusz Prudel (21:12).

Druga partia wyrównany przebieg miała zaledwie do stanu 3:3. Potem Polacy wrócili do rytmu z poprzedniego seta i popisując się koncertowymi wręcz akcjami, całkowicie wiedli prym na boisku. Im bliżej końca meczu, tym biało-czerwoni grali jeszcze efektowniej. Dwie ostatnie akcje spotkania skończył Mariusz Prudel, z łatwością blokując swoich rywali (21:13).

W kolejnym meczu rywalami Polaków będą Hiszpanie Herrera/Gavira (godz. 14.00).

Fijałek-Prudel POL [9] - Baracetti-Salema ARG [30] 2-0 (21-12, 21-13)