WT Stare Jabłonki: W turnieju głównym już tylko Prudel i Fijałek

2009-08-06 18:38

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel ulegli Brazylijczykom  Bruno-Maciel  0:2 w rozgrywanym w Starych Jabłonkach turnieju SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open. W piątek, w meczu o być albo nie być w turnieju, Prudel i Fijałek zmierzą się z Łotyszami Smedings/Plavins, którzy wyeliminowali z zawodów Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza (0:2).

Trzeba podkreślić, że Fijałek i Prudel w meczu przeciwko Brazylijczykom nawiązali z rywalami wyrównaną walkę. W pierwszym secie byli nawet bardzo blisko zwycięstwa, ale po zaciętym boju na przewagi ostatecznie musieli uznać wyższość rywali (24:26). W drugiej partii biało-czerwoni także dzielnie walczyli, ale końcówka znów należała do Brazylijczyków (18:21).

Z kolei Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w pierwszej partii pojedynku z Łotyszami grali punkt za punkt jedynie do połowy seta. Potem rywale odskoczyli Polakom na kilka punktów i już nie udało się odrobić strat (15:21). Zdecydowanie bardziej emocjonująca walka toczyła się w drugim secie, ale niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowała para z Łotwy, która wygrała na przewagi 22:20.

Z turniejem pożegnali się już także Grzegorz Klimek i Rafał Szternel, którzy w drugim swoim spotkaniu w Starych Jabłonkach, po trzysetowej walce, ulegli Kanadyjczykom Redmann/Van Huizen 1:2. Tym samym obie polskie pary, bez żadnego zwycięstwa na koncie, sklasyfikowani zostali w turnieju na 25 miejscu.