W drugim spotkaniu grupy G o lokaty 9-16 Mistrzostw Świata Juniorów w Indiach Polacy pokonali zespół Egiptu 3-1.

2009-08-06 09:30

Set I:
Pierwszy punkt dla drużyny atakiem z lewego skrzydła zdobywa Dawid Konarski (1:1). W kolejnej akcji Kłos i Drzyzga blokują atak rywala. Polski rozgrywający dużo piłek posyła w kierunku Konarskiego. Nasz atakujący po dwóch skutecznych akcjach w końcu zostaje zatrzymany przez rywali (6:4). Przy stanie 7:6 asa serwisowego na stronę przeciwnika posyła Mika. Na pierwszej przerwie technicznej Egipcjanie prowadzą 8-7. Po wznowieniu gry oba zespoły toczą walkę o każdy punkt. Przy stanie 12:13 Mika skutecznie atakuje z prawego skrzydła. Kibice zgromadzeni na hali mają możliwość oglądania wielu długich akcji i pięknych obron. Wynik na przerwę techniczną ustanawia Wiśniewski atakiem z krótkiej (15:16). Po wznowieniu gry nadal żadnemu zespołowi nie udaje się się odskoczyć od przeciwnika. W końcu po udanej kontrze biało-czerwonych i ataku Kłosa jest 18:20. Seta kończy Konarski atakiem z prawego skrzydła (22:25).

Set II:
Set zaczyna się od prowadzenia Egiptu. Po ataku Kłosa ze środka jest 3:2. W dalszej części seta Polacy grają pewniej na kontrze i szybko odrabiają straty. Po przerwie technicznej skutecznie z lewego skrzydła atakuje Mika (9:11), a przy stanie 9:13 asa serwisowego na stronę rywali posyła Konarski. Kłos plasuje nad blokiem rywali i na przerwę biało-czerwoni schodzą prowadząc 16:11. Po wznowieniu gry przewaga Polaków wzrasta. Egipcjanie popełniają wiele błędów szczególnie przyjęciu. Dobra passa Polaków jednak się kończy. Pod koniec seta biało-czerwony mają problemy my ze skończeniem ataków. Na bloku złapany zostaje Jasiński (17:22), po bloku Kłosa i Króla piłka wpada w aut 20:22. Na szczście kryzys nie trwa długo i wracamy do dobrej gry. Wygrywamy 25:20.

Set III:
Set zaczyna się od prowadzenia Egipcjan, jednak po chwili gra się wyrównuje (3:3). Przy stanie 5:3 Król obija blok rywali a po chwili z krótkiej atakuje Polański (6:6). Na pierwszej przerwie Egipt prowadzi 8-6. Po czasie Kłos i Król blokują atak Redy (8:8) a zaraz potem asem serwisowym popisuje się Polański. W dalszej części seta Egipcjanie zaczynają grać zdecydowanie lepiej w bloku i obronie. Od stanu 13:13 oba zespoły walczą punkt za punkt. W końcówce seta naszym rywalom udaje się odskoczyć na trzy punkty i po bloku na Polańskim jest 23:20. Egipt wygrywa partię 25:23.

Set IV:
W pierwszej akcji Polański i Konarski blokują atak Egipcjanina (0:1). Potem gra Polaków się załamuje. Kłos atakuje w aut (2:1) a Jasiński chwilę potem w siatkę (4:1).Biało-czerwoni popełniają wiele błędów i w efekcie na pierwszą przerwą schodzą przegrywając 4:8. Po wznowieniu gry Polacy zabierają się za odrabianie strat. Straszą rywali blokiem. W końcu po ataku przeciwnika w taśmę jest remis. Przy stanie12:11 Kłos i Jasiński zatrzymają blokiem atak Redo. Po ataku Konarskiego biało 10:10. Biało-czerwoni schodzą na przerwę techniczną porwadząc 16:15. W dalszej części seta Polacy powiększają przewagę nad rywalem i ostatecznie wygrywają 25:21.

Egipt - Polska 1-3 (22:25, 20:25, 25:23, 21:25)
Polska w składzie: Drzyzga, Kłos, Wiśniewski, Mika, Kozłowski, Konarski, Zatorski (libero) oraz Jasiński, Król, Polański.