WT Stare Jabłonki: Zwycięstwo Urban i Wiatr w pierwszym meczu

2009-08-05 14:23

Katarzyna Urban i Joanna Wiatr wygrały swoje pierwsze spotkanie w rozgrywanym w Starych Jabłonkach turnieju SWATCH FIVB World Tour 2009 Mazury Open. Polki bez straty seta rozprawiły się z Dunkami Andreasen-Vestergaard,. Choć w drugim secie podopieczne Michała Szczytowicza przegrywały już 10:16, to chwilę później zdobyły osiem punktów z rzędu i rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść.

Pozostałe polskie duety żeńskie, biorące udział w turnieju głównym, musiały uznać wyższość rywalek.  Klaudia Paszek i Renata Bekier uległy doświadczonym  Brazylijkom Larissa-Juliana  0:2.  Wyrównany pojedynek z Hiszpankami Liliana/Baquerizo stoczyły Monika Brzostek i Karolina Sowała. Wprawdzie przegrały  spotkanie 0:2, ale w drugim secie zeszły z boiska po zaciętej walce na przewagi (24:26).

W kolejnych spotkaniach para Urban/Wiatr zmierzy się z Niemkami Holtwick-Semmler, Paszek/Bekier ze Szwajcarkaim Forrer-Schmocker , a Brzostek/Sowała czekają jeszcze na nazwiska rywalek.

Urban-Wiatr POL [9] Andreasen-Vestergaard DEN [24] 2-0 (21-18, 21-18)
Larissa-Juliana BRA [1] Paszek-BEKIER POL [32] 2-0 (21-17, 21-11)
Liliana-Baquerizo ESP [23] Brzostek-Sowala POL [10] 2-0 (21-17, 26-24)