Michał Bąkiewicz: Połowa zadania wykonana

2009-07-03 22:37

- Moim zdaniem rozegraliśmy dziś dobre spotkanie i zrobiliśmy pierwszy krok w realizacji celu, jakim jest wygranie dwumeczu z Wenezuelą. Mam nadzieję, że kibicom podobało się dzisiejsze widowisko. - powiedział na konferencji prasowej po meczu Polska-Wenezuela (3:0) kapitan reprezentacji Polski, Michał Bąkiewicz.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo szczęśliwy przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszym spotkaniu zafunkcjonowało to, nad czym ciężko pracujemy na treningach. Bardzo ważne jest też to, że wszyscy moi zawodnicy poprawiają swoją grę i czynią postępy w każdym elemencie.

Jose A. Gutierrez (trener reprezentacji Wenezueli): Pierwszy set zdecydowanie należał do Polaków. Do połowy drugiej i trzeciej partii graliśmy dobrze, ale w końcówkach popełniliśmy zbyt dużo błędów. Gratuluję widowiska, jakie zafundowała nam dziś polska publiczność, to był naprawdę prawdziwy spektakl.

Andy Rojas (kapitan reprezentacji Wenezueli): Przede wszystkim gratuluję Polakom zwycięstwa. Nasi przeciwnicy zagrali bardzo dobrze, świetnie serwowali, a my mieliśmy problemy z przyjęciem ich zagrywki. To w głównej mierze zadecydowało o naszej porażce.

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Moim zdaniem rozegraliśmy dziś dobre spotkanie i zrobiliśmy pierwszy krok w realizacji celu, jakim jest wygranie dwumeczu z Wenezuelą. Mam nadzieję, że kibicom podobało się dzisiejsze widowisko. Chciałbym jeszcze pochwalić Pawła Zatorskiego, który moim zdaniem zaprezentował się dziś rewelacyjnie.